Reklama

Reklama

Znamy skład Narodowej Drużyny Esportu

We wtorek w pałacu prezydenckim odbyło się specjalne spotkanie z Prezydentem RP – Andrzejem Dudą, w kontekście Narodowej Drużyny Esportu. Na konferencji poznaliśmy skład będący odpowiednikiem reprezentacji Polski w FIFĘ.

Przypomnijmy, że od kwietnia prezydent regularnie podaje informacje w wyżej wymienionym temacie. Najpierw pojawiła się wiadomość o samym założeniu Narodowej Drużyny. Ponadto poznaliśmy jej kapitana, którym został zawodnik na co dzień reprezentujący Legię eSports – Miłosz „Miłosz93” Bogdanowski.

Wtorkowe spotkanie było kontynuacją działań związanych z NDE. Konferencja zaczęła się od wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy, który powitał zebranych. We wstępnej wypowiedzi głowa państwa stwierdziła, że esport należy uznawać na dyscyplinę sportową. Ponadto Duda wyraził zadowolenie związane z wzięciem udziału w, jak określił, awangardowym projekcie. Na dodatek prezydent liczy na to, że niebawem pojawi się wielu zawodników, którzy będą chcieli zastąpić członków aktualnej reprezentacji.

Reklama

Następnie na scenę wystąpił kapitan NDE – Miłosz Bogdanowicz. „miłosz93”, który jest w głównej mierze odpowiedzialny za ten projekt, przyznał, iż spędził dużo czasu na wyborze siedmiu zawodników do reprezentacji. Bogdanowicz ogłosił także, że do wyłonienia pełnej listy reprezentantów brakuje dwóch graczy. Ci zostaną jednak wyłonieni przez specjalnie przygotowane kwalifikacje.

W końcu przyszedł czas na ogłoszenie ośmiu z dziesięciu zawodników tworzących Narodową Drużyną Esportu w FIFĘ. Oprócz wspomnianego Bogdanowicza narodowe barwy ubrali:

Kamil „Riptorek” Soszyński
Nikodem „Piko” Pawlak
Damian „damie” Augustyniak
Gracjan „El Polako” Gołębiewski
Bartosz „bejott” Jakubowski
Jakub „Cyanide” Mikołajewski
Marcin „mRN” Sczes

Ponadto Narodowa Drużyna Esportu rozpoczęła działalność również w internecie. Mianowicie na Facebooku oraz Twitterze uruchomione zostały kanały social media NDE.

Patryk Głowacki

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy