Znamy zwycięzców Metal League 5

W miniony weekend rozegrano finały Metal League 5, zawodów w darmową, samochodową grę MOBA Heavy Metal Machines.

Europejski zespół Metal Sect Anarchists wygrał Metal League 5, sieciowy turniej w Heavy Metal Machines, rozegrany w sobotę 21 września we współpracy z ESL Play. W wielkim finale Metal Sect Anarchists wygrali z brazylijskim Rumerus Bala 2:1 w serii gier best-of-3, zdobywając nagrodę w wysokości 2 000 $. Pokonani otrzymali 1 500 $. W walce o trzecie miejsce brazylijskie Rumerus F@c@ pokonało europejskie Metal Sect Assembly i zdobyło 1 000 $.

W zakończonej edycji Metal League wzięło udział 26 zespołów - po 12 z Europy i Ameryki Południowej oraz 2 z Ameryki Północnej. Zmagania rozpoczęły się 10 sierpnia i zakończyły finałem po 6 rundach kwalifikacyjnych. Decydujące mecze rozgrywano w formule best-of-3, wyłaniając w ten sposób 8 najlepszych drużyn. Poza czwórką najwyżej sklasyfikowanych zespołów, w finałowej ósemce znalazły się również europejskie NeonKnights oraz trzy ekipy z Brazylii: HATI BLUE, HATI RED oraz Roadkill.