Reklama

Znana streamerka uderza w Twitcha

​"Basenowe" streamy na platformie Twitch.tv budzą coraz większe emocje wśród różnych twórców. Głównie kobiety, które spędzają całość transmisji w basenie, będąc w stroju kąpielowym to zjawisko, które nabrało na popularności. Sprzeciw wyraziła jedna z najbardziej znanych gamingowych streamerek - "Pokimane".

Temat półnagości na Twitchu poruszany jest od wielu miesięcy na mnóstwo różnych sposobów. Wiele publikacji na temat tej platformy streamingowej dotyczy właśnie problemu, czy jak inni mogliby nazwać to zjawisko, trendu influencerek (w zdecydowanie większej liczbie są to kobiety), które transmitują jedynie z basenu.

Reklama

W ostatnim czasie po raz pierwszy Twitch zabrał na ten temat głos, wprost przyznając, że jest to dla nich problem, bo ani stroju kąpielowego, ani basenu nie mogą za bardzo zakazać. Marcus "djWHEAT" Graham zadeklarował jednak, że władze platformy przyglądają się problemom i będą chcieli je rozwiązać. Na razie nie wiadomo jednak, w jaki sposób ma to nastąpić.

Wielu streamerów podnosiło swoje głosy sprzeciwu w tej sprawie. Kilka miesięcy temu jedna graczek, która otrzymała bana za stosunkowo niskie przewinienie, po powrocie na Twitcha z wielką irytacją przyznała, że platforma najwyraźniej wymaga od niej pokazywania głębokiego dekoltu, by nie zostać zbanowaną.

Teraz głos zabrała jedna z najbardziej znanych streamerek - Imane "Pokimane" Anys. 25-latka obserwowana jest przez ponad siedem milionów użytkowników Twitcha. Zaatakowała ona w bezpośredni sposób administrację.

Amerykanka uważa, że większość winy za tę sytuację nie ponoszą streamerki, a władze platformy. 25-latka wytyka, że warunki korzystania z Twitcha są niejasne i mają dużo luk. Poza tym "Pokimane" sugeruje, że do tego typu transmisji powinna zostać stworzona nowa, odrębna kategoria.

Nie wiadomo jednak czy Twitch weźmie pod uwagę jednej z największych gwiazd serwisu.

Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama