Reklama

Znany trener CS:GO napisał książkę

​Esport jest na tyle młodą dziedziną, że na razie trudno o książki tyczące się tego rynku. Powoli regał z esportowymi pozycjami jednak się powiększa. Kolejną osobą, która przelała myśli na papier, jest trener drużyny Astralis w Counter-Strike'u: Global Offensive - Danny "zonic" Sørrensen.

Jeżeli ktoś zamierza szerzej rozejrzeć się za bardziej wartościowymi książkami dotykającymi świat esportu, to nie znajdzie ich zbyt wiele. Mianowicie na światowym rynku pojawiła się pozycja od organizacji fnatic, która szerzej prezentuje świat League of Legends. Jej tytuł to "Jak zostać progamerem". Kilka miesięcy temu zostało z kolei ogłoszone, że czołowy streamer świata - Tyler "Ninja" Blevins wyda trzy produkcje. Jedna z nich o nazwie "Ninja. Bądź lepszy" jest już w sprzedaży. Zarówno pozycję od organizacji, jak i streamera można zakupić również w Polsce.

Reklama

Teraz szansę na dołożenie kolejnej książki na swoich regałach otrzymają fani gry Counter-Strike: Global Offensive. Jeden z najlepszych trenerów w esportowym świecie tej produkcji - "zonic" wydał bowiem swoją książkę zatytułowaną "The Brain Behind Astralis". Na kartkach tytułu czytelnicy przeczytają historię Sørrensena i tego, jak znalazł się on w esporcie. Szkoleniowiec dzieli się także spostrzeżeniami dotyczącymi całego esportowego rynku pod kątem rozwoju oraz zdradza kilka kulisów związanych z działaniem Astralis jako drużyny, ale również i organizacji.

Zainteresowani zakupem pozycji w Polsce muszą obecnie uzbroić się w cierpliwość. Na ten moment książka jest bowiem dostępna jedynie w języku duńskim. Obecnie trwa jej przekład na inne języki. Fakt, że Polska nadal stanowi ważny esportowy ośrodek, stwarza wysokie prawdopodobieństwo, iż twórczość "zonica" pojawi się w polskich księgarniach.

Dla niewtajemniczonych Danny Sørrensen to czołowy trener dywizji CS:GO na świecie. W przeszłości Duńczyk prowadził zawodową karierę, którą zakończył w 2011 roku. Od 2015 roku rozpoczął on przygodę z trenowaniem, mając w międzyczasie krótki zawodniczy epizod. Od stycznia 2016 roku szkoleniowiec związany jest z Astralis. Przez ten czas trener doprowadził formację do licznych sukcesów, dzięki którym duńska formacja uważana jest aktualnie za najlepszy zespół "cs'a" w historii esportowej dyscypliny. Przede wszystkim "Stralis" jest jedyną formacją, która wygrała cztery turnieje rangi major, w tym trzy z rzędu.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: CS:GO
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy