Reklama

Znów można zagrać w Fortnite na iOS

Xbox i Epic Games ogłosili partnerstwo, którego celem jest umożliwienie grania w Fortnite za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming. Całkowicie za darmo i na wszystkich urządzeniach.

Xbox Cloud Gaming robi kolejny krok w celu poszerzenia zainteresowania usługą. Za jej pośrednictwem można teraz grać w Fortnite nawet bez posiadania aktywnej subskrypcji. Oznacza to, że użytkownicy iOS mogą (ale nie muszą - gra w przeglądarce również jest możliwa) zainstalować aplikację na swoich telefonach i wreszcie uruchomić Fortnite.

Jak Epic poradził sobie z App Store?

Najbardziej ekscytujące jest to, że Epic znalazł sposób, by z powrotem dostać się na urządzenia Apple. Przypomnijmy, że w wyniku pozwu, jaki Epic złożył przeciwko Apple, Fortnite został usunięty z App Store. Osoby, które miały zainstalowanego Fortnite zostały pozbawione możliwości aktualizacji gry. Współpraca Epic - Xbox sprawia, że użytkownicy iOS znów mogą grać w swoją ulubioną strzelankę bez dodatkowych kosztów.

Reklama

Podobnie ciekawie wygląda sprawa samego Xbox Cloud Gaming. Do tej pory usługa była dostępna tylko w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate. Jeśli dla Fortnite został zrobiony wyjątek, to być może w niedalekiej przyszłości jeszcze więcej gier trafi do usługi w podobnym modelu?

Gracze Fortnite mogą sprawdzić, jak gra działa na urządzeniach z systemem iOS, Windows i konsolach Xbox. Ukrytym zamiarem Amerykanów jest bez wątpienia pozyskanie nowych, płatnych subskrybentów, którym spodoba się korzystanie z Xbox Cloud Gaming.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite