Reklama

INZONE: Sony ogłasza powstanie nowej marki gamingowej

​Firma Sony Europe B.V. ogłosiła powstanie INZONE — nowej marki produktów gamingowych. Monitory INZONE odznaczają się wysoką rozdzielczością i dużym zakresem dynamicznym obrazu, a słuchawki z tej serii oferują wysoką jakość dźwięku z technologią "dźwięku przestrzennego 360 do gier".

Monitory gamingowe

Nowy monitor gamingowy HDR INZONE M9 to propozycja dla graczy, którzy pragną stworzyć sobie lepsze warunki do gry, poprawiając widoczność szczegółów w najciemniejszych i najjaśniejszych obszarach obrazu. Model ten łączy rozdzielczość 4K z wysokim kontrastem zapewnianym przez podświetlenie Full Array Local Dimming. Obraz odświeżany z częstotliwością 144 Hz pozwala szybciej reagować na wydarzenia, podobnie jak matryca IPS z czasem przejścia GtG (Gray to Gray) 1 ms. Z kolei monitor gamingowy Full HD INZONE M3 wyróżnia się wysoką częstotliwością odświeżania (240 Hz), czasem przejścia GtG (Gray to Gray) 1 ms i obsługą zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR). Nabywcy tego modelu będą mogli dokładnie śledzić działania rywali w strzelankach.

Reklama

Zaprojektowane z myślą o indywidualnych stylach gry

Specjalna trójnożna podstawa o małej głębokości zapewnia wygodę w czasie gry, a zarazem pozostawia więcej miejsca na urządzenia peryferyjne. Ponieważ sam monitor nie zajmuje dużej powierzchni, użytkownicy z łatwością umieszczą nachyloną klawiaturę i dużą podkładkę pod mysz gamingową obok lub pod spodem. Urządzenie pozwala też na regulację wysokości i nachylenia, wybór koloru światła z tyłu i ukrycie przewodów w celu utrzymania porządku na blacie.

Narzędzia ułatwiające grę

Oba monitory są wyposażone w automatyczny przełącznik KVM (automatyczny przełącznik koncentratora USB), umożliwiający obsługę dwóch komputerów przy użyciu tej samej klawiatury, myszy i słuchawek podłączonych do monitora. Po wybraniu trybu obrazu "Gra FPS" jasność i kontrast są optymalizowane tak, by poprawić widoczność przeciwników. Funkcja korektora czerni pozwala wydobyć detale ginące w cieniach.

Słuchawki gamingowe

W nowej linii znajdą się również dwa modele słuchawek bezprzewodowych - INZONE H9 z akumulatorem na 32 godziny pracy i INZONE H7 z akumulatorem na 40 godzin - oraz przewodowy model INZONE H3. Wszystkie wyposażono w elastyczny, odchylany mikrofon na wysięgniku i funkcję balansowania głośności pomiędzy dźwiękiem z gry a dźwiękiem chatu, dzięki czemu użytkownik może bezproblemowo komunikować się z zespołem w czasie gry.

Szybsze reakcje dzięki precyzyjnemu wykrywaniu celu

Aby umożliwić odtwarzanie dwukanałowego stereofonicznego sygnału audio jako 7.1-kanałowego dźwięku przestrzennego - a więc zgodnie z zamysłem twórców gry - firma Sony opracowała technologię "dźwięku przestrzennego 360 do gier". Można ją włączyć w dedykowanym programie INZONE Hub, przeznaczonym na komputery PC. Ten precyzyjny system odtwarzania dźwięku poprawia orientację przestrzenną. Dzięki niemu gracz lepiej słyszy odgłosy kroków i ruch. Przeznaczona na smartfon aplikacja 360 Spatial Sound Personalizer pozwala ponadto zoptymalizować dźwięk przestrzenny na podstawie kształtu uszu, dzięki czemu gra nabiera bardzo osobistego charakteru.

Zaawansowana technologia optymalizująca akustykę

Słuchawki INZONE H9 i INZONE H7 mają membrany o specjalnym kształcie, opracowane dzięki doświadczeniu firmy Sony w technologii słuchawek. Pozwalają one wiernie odtwarzać bardzo wysokie częstotliwości, uzyskać naturalne tony niskie - i zwiększyć intensywność przeżyć w czasie gry.

Na obudowie słuchawek INZONE H9, INZONE H7 i INZONE H3 znajdują się kanały optymalizujące odtwarzanie niskich częstotliwości.

Wygoda podczas wielogodzinnego grania

Szeroki, miękki pałąk na głowę równomiernie rozkłada ciężar na głowie gracza i zapewnia wygodę nawet przy długotrwałym noszeniu. Nauszniki ukształtowano tak, by zoptymalizować przyleganie do głowy i zmniejszyć nacisk na uszy.

System redukcji hałasu i tryb dźwięków otoczenia

Słuchawki INZONE H9 wyposażono w system redukcji hałasu z wieloma mikrofonami. Blokuje on dźwięki, które mogłyby przeszkadzać w grze - od głośnych wentylatorów komputerowych i dmuchaw po odgłosy robót budowlanych. W odnoszeniu zwycięstw pomaga także technologia dwóch czujników hałasu, taka sama jak w naszych wiodących słuchawkach z serii 1000X. Podczas gry w trybie dźwięków otoczenia można natomiast słyszeć ważne odgłosy zewnętrzne - telefon, dzwonek do drzwi, głos partnera itp.

Współpraca poprawiająca warunki gry

Idealny do PlayStation 5

Z myślą o lepszej współpracy z konsolą PlayStation 5 monitor INZONE M9 jest wyposażony w funkcję automatycznego odwzorowywania odcieni HDR, pozwalającą na automatyczne rozpoznanie monitora podczas początkowej konfiguracji i optymalizację ustawień HDR. Oprócz tego monitor automatycznie przełącza się w tryb Kino podczas oglądania filmów z PlayStation 5, a w tryb Gra podczas gry.

Słuchawki INZONE H9 i INZONE H7 mają funkcję wskazań ekranowych, dzięki czemu gracze zmieniający ustawienia na słuchawkach widzą efekty tych zmian na ekranie centrum sterowania konsoli PlayStation 5. Oba modele pozwalają regulować balans między głośnością dźwięku gry i czatu głosowego. Obsługują też technologię Tempest 3D AudioTech, która wzmacnia ekspresję przestrzenną dźwięku podczas gry.

Program INZONE Hub: dostosowywanie gry do własnych upodobań

Do sterowania monitorami i słuchawkami INZONE służy opracowany przez Sony program INZONE Hub, dostępny w wersji na komputery PC. Umożliwia on użytkownikom personalizację wrażeń poprzez dostosowywanie różnych parametrów i funkcji, w tym ustawień obrazu i dźwięku.

Z myślą o zrównoważonym rozwoju

Opakowanie produktów Sony nie zawiera plastiku - powstaje z tworzyw z recyklingu i włókniny celulozowej. Firma Sony stara się w ten sposób ograniczać wpływ swoich produktów i działań na środowisko naturalne.

Wypowiedzi partnerów Sony

Esporter/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Sony
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy