Reklama

Razer BlackWidow V4 X Fortnite - prawdziwy oręż pod palcami graczy Fornite

Razer BlackWidow V4 X to klawiatura dobrze znana i lubiana przez graczy. Teraz można ją kupić w specjalnej edycji, wydanej w kolaboracji z marką Fortnite. Niezależnie od tego, czy w nazwie znalazłby się dopisek "Fortnite", czy nie, byłaby to w mojej opinii jedna z najlepszych klawiatur gamingowych na rynku.

Razer BlackWidow V4 X to pełnowymiarowa klawiatura mechaniczna z 109 klawiszami. Na pierwszy rzut oka wyróżnia się solidną konstrukcją i estetyką. Została wyposażona w przełączniki Razer Yellow Linear, które odznaczają się cichą pracą i szybkim punktem aktywacji na poziomie 1,2 mm. Dzięki temu klawisze reagują nawet na najlżejszy dotyk. Granie na niej - a także praca - to czysta przyjemność. Alternatywnie można wybrać przełączniki Green Clicky, które mają wyższy punkt aktywacji i są bardziej wyczuwalne pod palcami.

Klawisze multimedialne i dodatkowe makra to kolejne atuty Razer BlackWidow V4 X. Na górze po prawej stronie znajdują się klawisze do sterowania multimediami, w tym nowa rolka głośności, która jest wygodniejsza w użyciu niż tradycyjne przyciski. Z kolei po lewej stronie dodano rząd pięciu programowalnych klawiszy makro oraz pokrętło komend, które można dostosować do różnych funkcji, takich jak zmiana aplikacji czy powiększanie ekranu.

Reklama

Razer BlackWidow V4 X wyposażono także w port USB-A do podłączenia dodatkowych urządzeń oraz dwa porty USB-C, z których jeden służy do zasilania klawiatury, a drugi może być używany jako dodatkowe przejście USB. Dodatkowe nóżki z dwoma wysokościami podnoszenia pozwalają na dostosowanie kąta nachylenia klawiatury - to kolejna funkcja, która zwiększa komfort użytkowania.

Razer BlackWidow V4 X została oczywiście wzbogacona o podświetlenie RGB. Oprogramowanie Razer Synapse pozwala na dostosowanie podświetlenia. Pozwala na wybór między 16,8 milionami kolorów i różnorodnymi efektami świetlnymi. Podświetlenie można zsynchronizować również z innymi urządzeniami Razer. Tworzy to spójny i widowiskowy wystrój stanowiska gamingowego.

Razer Synapse to zaawansowane oprogramowanie do zarządzania funkcjami klawiatury. Umożliwia tworzenie profili, programowanie makr oraz dostosowywanie podświetlenia RGB. Klawiatura obsługuje do pięciu profili zapisywanych bezpośrednio na urządzeniu, dzięki czemu możemy się między nimi błyskawicznie przełączać. Hypershift to dodatkowa funkcja, która pozwala przypisać drugorzędne funkcje do klawiszy. Możliwości konfiguracji nie zabraknie więc nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

Jednym z minusów Razer BlackWidow V4 X jest jej rozmiar. Model ten jest większy i cięższy od porównywalnych klawiatur dostępnych na rynku. Jest to jednak kwestia przyzwyczajenia. Kwestią przyzwyczajenia nie jest natomiast konieczność znalezienia odpowiedniej ilości miejsca na biurku. Miejcie to na uwadze, rozważając zakup.

Dzięki klawiaturze Razer BlackWidow V4 X - Fortnite Edition z 6 klawiszami do obsługi makr będziesz budować w trybie Turbo jak szef. Wszystko to bez najmniejszego wysiłku dzięki płynnie działającym, cichym przełącznikom. Razer BlackWidow V4 X - Fortnite Edition jest również dostarczana z kilofem Demon Skull w zestawie. Na klawiaturze znajdują się także elementy graficzne nawiązujące do gry Fortnite - kultowy bus bojowy i lama zaopatrzeniową.

Razer BlackWidow V4 X powinna spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy. Szybko docenicie jej ponadprzeciętną precyzję, komfort użytkowania oraz dodatkowe funkcje, którymi klawiatura wyróżnia się na tle konkurencji. To model, który sprawdzi się u profesjonalistów, ale i u casualowych użytkowników. Zapłacicie za niego 500-600 złotych, ale z pełnym przekonaniem stwierdzam, że jest wart tych pieniędzy.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Razer | Fortnite
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy