Reklama

Activision walczy z oszustami w Call of Duty. Duże zmiany na konsolach

RICOCHET doczekał się dużych zmian na chwilę przed debiutem trzeciego sezonu Call of Duty: Modern Warfare 2 i Warzone 2. Activision rozpoczęło walkę z oszustami na konsolach.

Dyskusja na temat cheaterów w Call of Duty trwa od wielu lat. Problem ten nasiliła mocno rosnąca popularność COD-a na PC. Gra działa i wygląda lepiej na komputerach i na PC przeniosła się nawet profesjonalna scena, co wyszło na dobre całemu CDL, ale w nowym środowisku dużo trudniej było opanować problem cheaterów.

Sytuacja poprawiła się, kiedy światło dzienne ujrzał wreszcie RICOCHET, długo zapowiadany przez Activision anti-cheat. Od tego czasu oszustów nie jest aż tak dużo, a deweloperzy regularnie aktualizują swoje narzędzie, zmuszając twórców nielegalnych programów do ciągłej adaptacji do wprowadzanych zmian.

Reklama

Activision zaadresowało właśnie dosyć głośny problem na konsolach z wykorzystaniem third-party hardware’u pokroju Cronusa. Dzięki zewnętrznym przedmiotom podłączonym do PS4 i PS5 gracze mogli zyskać w Call of Duty i Warzone 2 ogromną przewagę, eliminując odrzut używanych broni.

Po ostatniej aktualizacji RICOCHET ma wykrywać zewnętrzny hardware podłączony do konsoli i wyświetlać ostrzeżenie. Gra będzie nas informować, że korzystamy z urządzenia, które nie jest wspierane przez Call of Duty. Jeżeli wszystko będzie działać zgodnie z planem, tryb rankingowy Modern Warfare 2 na konsolach powinien być znacznie przyjemniejszym doświadczeniem.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare 2
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy