Reklama

Reklama

​Aktualizacja Overwatch 2 zmieni wielu bohaterów

Jedna z najnowszych bohaterek w Overwatch, z największym wpływem na grę, na start 2. sezonu otrzyma mocne osłabienie jednej ze swoich umiejętności.

Sojourn, jedna z najbardziej potężnych bohaterek klasy DPS w obecnej mecie Overwatch 2, zdaniem Blizzarda jest nieco zbyt dominujący na mapach. Oczywiście opinia Blizzarda nie wzięła się znikąd - pochodzi ze statystyk oraz wrażeń graczy. W dodatku gracze bez odpowiedniego “mechanicznego" skilla nie byli w stanie uzyskać Sojourn takich samych wyników jak bardziej doświadczeni - choć to akurat wydaje się być logiczne, ale było z jakiegoś powodu ważne dla Blizzarda.

Reklama

Sojourn była jedną z najczęściej wybieranych postaci podczas sezonu Overwatch League 2022. Była na 3. miejscu, z pick rate na poziomie 46,8 procenta. Natomiast w trakcie play-offów nie miała już sobie równych - była wybierana najczęściej, bo w 94,8 przypadków.

Teraz twórcy OV2 koncentrują się na zwiększeniu skuteczności Railguna bohaterki na dużych dystansach, co ma przekonać graczy do zmiany stylu gry tą postacią i częstszego skracania dystansu. Autorzy nie określili jeszcze dokładnie na czym będzie polegał nerf postaci, ale prawdopodobnie chodzi o potężne strzały z Railguna, ukryte pod prawym klikiem, które będą zadawały mniej obrażeń na długich dystansach. Zmiana powinna wejść w życie od nowego sezonu.

Inni czempioni też otrzymają zmiany. Doomfist na przykład ma otrzymać modyfikacje, które “lepiej podkreślą jego rolę na pierwszej linii frontu", co brzmi jak potencjalne wzmocnienie, dzięki któremu lepiej będzie się sprawdzał jako tank. Zmiany dotkną też Anę, Bastiona, Junker Queen, Kiriko, Mercy oraz  Symmetrę.

Oprócz zmian u ulubionych herosów, do składu dołączy też zupełnie nowa postać, czyli tank Ramattra, którego opisywaliśmy już wcześniej kilkukrotnie. Sezon 2. Overwatch 2 oraz wspomniane zmiany balansu pojawią się w grze 6 grudnia.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch 2 | Blizzard Entertainment

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy