Reklama

Reklama

Apex Legends - nowy przeciek wskazuje na powrót pociągu

Respawn Entertainment weteranom Apex Legends szykuje najwyraźniej powrót do początków swojego battle royale. Według ostatnich domysłów graczy razem z nową mapą może wrócić pociąg.

Rotacja i przemieszczanie się po mapie od początku popularności battle royale były jednymi z najważniejszych tematów. Mapy w większości gier były bardzo duże, kółko zaczynało szybko się zamykać i zmuszało tym samym graczy do ruszenia się z miejsca, w którym wylądowali. Służyło do tego bardzo wiele różnych narzędzi, a deweloperzy prześcigali się w wymyślaniu coraz to bardziej abstrakcyjnych sposobów na szybsze przejście z punktu A do punktu B.

Zaczynaliśmy oczywiście od samochodów i motocykli w bardziej realistycznym PlayerUnknown’s Battlegrounds. Potem na bardziej kreatywne sposoby pozwolił sobie Fortnite. Battle royale Epic Games słynął z pojazdów, przedmiotów i porozrzucanych po mapie narzędzi, które służyły głównie do przemieszczania się po mapie. Do tej rywalizacji dołączyli później Apex Legends i Warzone, gdzie popularny stał się również okrążający mapę pociąg.  

Reklama

Ostatnie domysły społeczności Apexa sugerują, że usunięty w 2020 roku pociąg może powrócić w zmienionej formie. Jeden z użytkowników Reddita przyglądał się ostatnio fragmentom mapy, które wyciekły niedawno do sieci i zwrócił uwagę na nadziemne szyny porozstawiane w kilku lokacjach. Niemalże na każdym screenie widać, jak ciągną się one wzdłuż różnych lokacji.

Apex Legends wcześniej eksperymentował już z pociągami, na początku swojego istnienia. Respawn ostatecznie zrezygnował z tego pomysłu i w jego miejsce pojawiła się Gondola. Teraz gracze twierdzą, że powróci pociąg w lepszej, zmienionej formie.

Najlepsze tematy

Reklama