Reklama

Apex Legends umiera? Zmiany Battle Passa wzbudziły obawy wśród graczy

Czarne chmury kłębią się właśnie wokół Apex Legends. Ostatnie zmiany do Battle Passa ogłoszone przez Electronic Arts sprawiły, że gracze zaczęli obawiać się o przyszłość gry.

Battle Pass to nieodłączny element większości współczesnych tytułów live-service. Zazwyczaj za niewielką kwotę jesteśmy w stanie zyskać dziesiątki kosmetycznych przedmiotów, dodatkowe waluty, a czasem nawet sposoby na szybszy postęp całego konta. Dla wielu jest to również idealna motywacja do regularnego logowania, aby co najmniej parę razy w tygodniu wejść do gry, ukończyć kilka zadań i wzmocnić swój karnet.

Nie inaczej było w przypadku Apex Legends, darmowego battle royale Electronic Arts, który od swojej premiery posiadał Battle Passa. W ostatnich dniach twórcy ogłosili jednak, że niedługo przejdzie on gruntowne zmiany. Największą z nich jest fakt, że karnet bojowy kupimy już teraz wyłącznie za prawdziwe pieniądze. Nie możemy więc odblokować sezonowej zawartości za pomocą waluty premium.

Reklama

Jest to bardzo duży cios w weteranów Apex Legends. Do tej pory wersja premium Battle Passa nagradzała specjalną walutą premium gry, którą można było w kolejnym sezonie wymienić na nowy karnet premium. Gracze, którzy wcześniej regularnie levelowali do końca każdego Battle Passa, teraz zostaną zmuszeni do wydawania pieniędzy co sezon, jeżeli chcą mieć dostęp d tej samej zawartości.

Najpierw wzbudziło to oczywiście niemałe kontrowersje, a potem sprowokowało pytania o przyszłość Apex Legends. “Czy Apex umiera?" - zapytał jeden z użytkowników subreddita gry. Odpowiedziały mu dziesiątki negatywnych komentarzy i setki upvote’ów, które sugerują bardzo niepokojący stan Apexa. Mówi się o problemach z matchmakingiem, irytujących grach rankingowych i właśnie o niedawnych zmianach do Battle Passa.

Sporo zależeć będzie teraz od tego, jak na te wszystkie wieści zareagują Electronic Arts i Respawn Entertainment. W najlepszym wypadku twórcy zaadresują krytykę fanów i zdecydują się wycofać z podjętych ostatnio decyzji. Jeżeli jednak zmiana ta przejdzie do następnego sezonu, może oznaczać to bardzo sfrustrowaną społeczność, dziesiątki wątków na Reddicei podobnych do powyższego i wiele osób, które nie zdecydują sięna zakup nowego Battle Passa.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Apex Legends | Electronic Arts
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy