Reklama

Reklama

​Arcane 2. Wszystko, co wiemy o drugim sezonie serialu Riot Games

Arcane było dla mnie fenomenem 2021 roku. Zobaczenie całego sezonu zajęło mi 2 dni, co jak na mnie jest naprawdę szybkim tempem. W dodatku nie jestem jakimś wybitnym miłośnikiem oglądania seriali - natomiast wspólna produkcja Riot Games i francuskiego studia Fortiche wciągnęła mnie bez reszty. Nic więc dziwnego, że na drugi sezon czekam z nieukrywanym zniecierpliwieniem.

Arcane w luźny sposób czerpie z lore League of Legends, tak więc w serialu zobaczymy dobrze znane postaci z gry, jak również kilka stworzonych specjalnie z myślą o nim, także ich historie oraz wydarzenia opowiedziane w miarę rozwoju sezonu raz będą bardziej ściśle zbiegać się z tym, co o bohaterach wcześniej opowiedziało nam Riot Games, a czasem będą to głównie twory wyobraźni producentów. 

Reklama

Główna oś fabularna kręci się wokół historii dwóch sióstr, które rozdzielone w dzieciństwie, teraz walczą ze sobą w wojnie pomiędzy dwoma miastami - bogatym i prosperującym Pitover oraz biednym i pełnym slumsów Zaun. W tle natomiast mamy świat jak z najlepszych książek i opowiadań gatunku steampunk.

Doceniają widzowie, doceniają krytycy i twórcy

Charakterystycznym elementem serialu, na który zwróciło uwagę wielu krytyków, jest między innymi kreska, będąca dość unikatowym połączeniem grafiki trójwymiarowej z klasyczną animacją. Sceny walk i pojedynków, w połączeniu z charakterystyczną dla produkcji Riot Games muzyką, są jedyne w swoim rodzaju - zachwycał się nimi nawet Hideo Kojima

Potwierdza to też liczba zebranych przez serial nagród - z najnowszych można chociażby wymienić aż cztery nagrody Emmy. Jest to dość niezwykłe wydarzenie, ponieważ do tej pory raczej nie zdarzało się, by jury doceniało produkcje tworzone na potrzeby platform streamingowych.

Poniżej możecie zobaczyć serię Arcane: Bridging the Rift, która w kilku odcinkach opowiada o kulisach powstania serialu:

Twórcy serialu prawdopodobnie byli tak pewni jego sukcesu, że już po premierze trzeciego (z dziewięciu) odcinka pierwszego sezonu zapowiedziano, że powstaje kolejny. Zresztą, zakoczenie ostatniego epizodu tylko to potwierdzało. 

Co wiemy na ten moment o drugim sezonie Arcane?

Za Arcane nadal odpowiedzialne będzie studio Fortiche Production, a współpraca pomiędzy studiem a Riot Games będzie przebiegać jeszcze bardziej ściśle, choćby z racji tego, że dwie osoby z Riot Games zasiądą w radzie nadzorczej studia. Oczywiście nie ma to w żaden sposób zaburzyć sytuacji, w której Fortiche jest całkowicie niezależnym studiem.

Potwierdzone wątki fabularne 2. sezonu Arcane

Na pewno też w 2. sezonie Arcane zobaczymy dwie główne bohaterki - siostry Vi i Jinx, bo to przecież wokół ich konfliktu toczy się cała historia. W animacji zobaczymy również Caitlyn, która wraz z Vi będzie próbowała powstrzymać szaloną Jinx. Według plotek, drugi sezon ma “pogłębić relację" pomiędzy Vi a Caitlyn. Na ekran powróci też wątek Viktora i Jayce’a Talisa oraz wojny pomiędzy Piltower a Zaun, która po wydarzeniach ostatniego odcinka zapewne tylko przybierze na sile. Powrót Jayce’a potwierdził sam aktor, który się w niego wciela, Kevin Alejandro. W jednym z wywiadów, aktor stwierdził, że drugi sezon może być nawet bardziej emocjonujący niż pierwszy, i że to jeden z najfajniejszych projektów, przy jakich przyszło mu brać udział.

Wątki Arcane pozostające w fazie domysłów i przypuszczeń

Fani League of Legends snują mnóstwo domysłów na temat tego, jak wątki niektórych postaci z serialu zostaną powiązane z ich historiami w grze. Jednym z przykladów jest tajemniczy Doktor, którego w młodości spotyka Victor - jest niemal pewnym, że Doktor to Singed z gry, co potwierdza między innymi jedna ze scen w labolatorium, gdzie słychać charakterystyczny bulgot - taki sam dźwięk wywołuje atak Singeda. 

Również niepotwierdzone, ale mocno analizowane są wątki Vandera i jego potencjalnej przemiany w Warwicka. W jednej ze scen w labolatorium Doktora widzimy wielką kreaturę z charakterystyczną łapą z ogromnymi pazurami, jako żywo przypominającą właśnie Warwicka.

Trudno oprzeć się w tym momencie wrażeniu, że jest nim właśnie Vander, poddawany okrutnemu eksperymentowi. Zresztą przemiana zapewne czeka również samego Victora, bo w grze poznaliśmy go jako ubranego w olbrzymi, metalowy pancerz - a już na etapie serialu dysponuje on sztucznym ramieniem, strzelającym promieniami lasera.

Na koniec pozostaje jeszcze wątek córki Doktora. Naukowiec kilkukrotnie w pierwszym sezonie wspomina, że miał kiedyś córkę. Ponadto, w jednej ze scen pierwszego sezonu przez ułamek sekundy widać zdjęcie, umieszczone w medialonie, który trzyma Doktor. Jeśli uważnie przyjrzeć się kobiecie na owym zdjęciu, widać jej uderzające podobieństwo do kolejnej postaci z gry - Orianny. Być może więc ją również zobaczymy w drugim sezonie, albo po prostu jest to kolejny wątek, łączący grę z serialem, który dostrzegą najwięksi fani gry.

Data premiery

Co do premiery drugiego sezonu Arcane - tutaj nie ma jeszcze potwierdzonej daty, aczkolwiek raczej nie będzie to ani 2022, ani 2023, choć autorzy obiecują, że tym razem produkcja nie powinna trwać aż tak długo jak w przypadku sezonu 1.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy