Reklama

Arcane: Wiemy, kiedy zadebiutuje drugi sezon hitu Netfliksa!

Serial Arcane inspirowany grą League of Legends był jednym z największych hitów Netflixa w ostatnich latach. Produkcja cieszyła się ogromną popularnością na przełomie 2021 oraz 2022 roku. Teraz ogłoszono, kiedy nastąpi premiera drugiego sezonu.

Arcane podbiło rynek seriali

Na początku listopada 2021 roku światową premierę miał serial Arcane na platformie Netflix. Produkcja przy współpracy ze studiem Riot Games (producent League of Legends) z miejsca stała się jednym z najlepiej ocenianych anime ostatnich lat. Serial z fabułą zaczerpniętą z popularnego LoL-a na prestiżowych serwisach zebrał fantastyczne oceny. Można śmiało stwierdzić, że końcówka 2021 roku należała właśnie do Arcane.

Reklama

Serial jednak po drodze spotkał się z kilkoma komplikacjami. Otóż początkowo Arcane miało pojawić się na dziesięciolecie League of Legends w 2019 roku. Pandemia koronawirusa jednak skutecznie wstrzymała premierę. Przez cały 2020 twórcy nie wypuścili serialu i stało się to dopiero w końcówce kolejnego roku. Do dzisiaj fani chętnie wracają do tej produkcji. Uchodzi on także za inspirację dla cosplayerów, którzy tworzą stroje postaci, jak chociażby Jinx z serialu.

Teraz podczas konferencji Tencent Video V Vision ogłoszono informacje odnośnie drugiego sezonu serialu. Znamy datę jego oficjalnej publikacji.

Poznaliśmy datę premiery 2. sezonu

Przedstawiciele producentów ogłosili, że premiera odbędzie się w czwartym kwartale przyszłego roku, czyli prawdopodobnie w październiku lub w listopadzie. Spekuluje się jednak, że bardziej prawdopodobna jest listopadowa data, podobnie jak było to przy okazji pierwszego sezonu.

Ponadto w przyszłym roku League of Legends będzie obchodziło 15-lecie od premiery, więc premiera 2. sezonu Arcane będzie świetną okazją do uczczenia rocznicy powstania jednej z najsłynniejszych gier online w historii. Fani najsłynniejszej produkcji studia Riot Games nie mogą się już doczekać tego wydarzenia. W momencie publikacji drugiego sezonu minie aż trzy lata od pierwszej serii, więc to był dosyć długi odstęp, jak na przerwy w sezonach seriali.

Po hitowym pierwszym sezonie, teraz oczekiwania wobec kontynuacji są bardzo wysokie, z czym będzie musiał się zmierzyć Netflix wraz z Riot Games. W kolejnych miesiącach będziemy otrzymywali prawdopodobnie kolejne dawki nowych informacji na ten temat.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | League of Legends
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy