Reklama

Arcymistrz szachowy pozywa do sądu Carlsena i gwiazdę Twitch.tv

​Hans Niemann nie schodzi z ust fanów szachów na całym świecie. 19-letni Amerykanin niedawno sensacyjnie pokonał Magnusa Carlsena. Norweg oskarżył swojego rywala o oszustwa. Teraz młodszy z szachistów postanowił rozstrzygnąć sprawę w sądzie.

Burza wokół Niemanna

Hans Niemann wydawał się być jednym z odkryć tegorocznej światowej sceny szachowej. 19-latek pokonał podczas rozgrywek Sinquefield Cup samego wielokrotnego mistrza świata - Magnusa Carlsena.

Norweg oskarżył swojego pogromcę o oszustwo. Niemann miał używać silników szachowych w trakcie swoich meczów. Krótko potem serwis internetowy "The Wall Street Journal" opublikował szokujące informacje. Amerykanin miał oszukiwać w ponad stu różnych grach.

Reklama

Pikanterii sprawie dodaje fakt, iż młody szachista w przeszłości dwukrotnie był banowany przez prestiżowy serwis szachowy chess.com. Powodem kar były właśnie oszustwa. Głos w tej aferze zabrały największe osobistości obecnej sceny szachowej.

Swoje zdanie wypowiedział między innymi Hikaru Nakamura - czołowy szachista i streamer na Twitchu. Rodak Niemanna również krytycznie wypowiadał się na temat swojego młodszego kolegi. Sprawa jednak wyląduje na wokandzie sądu.

Niemann podaje do sądu gwiazdy szachów

Hans Niemann, reprezentant Stanów Zjednoczonych wystosował pozew cywilny przeciwko Carlsenowi i Nakamurze. 19-latek uważa, że został zniesławiony przez wyżej wymienione legendy szachów i oczekuje gigantycznego odszkodowania. Młody szachista twierdzi, że Carlsen nie mógł pogodzić się z sensacyjną porażką i to jest powodem oskarżeń o oszustwo.

Nakamura podkreślał również fakt poprzednich problemów z czystością gry w serwisie chess.com. Niemann przyznał się do oszustw z dzieciństwa, ale twierdzi, że obecnie nie przekraczał zasad gry.

Zapowiada się interesująca batalia sądowa. Trudno jednak wyobrazić sobie, że przy aktualnym stanie wiedzy 19-latek miałby mieć duże szansę na wygranie tej sprawy.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy