Reklama

Blizzard i NetEase znowu razem. Popularne gry znowu dostępne w Chinach

Spekulacje gracz właśnie wcieliły się w życie. Blizzard oficjalnie poinformował o odnowieniu partnerstwa z NetEase i nadchodzącym powrocie do Chin biblioteki wydawcy.

W listopadzie 2022 roku świat owiała zaskakująca informacja o zakończeniu współpracy Blizzarda z NetEase. Niemalże z dnia na dzień całe Chiny pożegnały się ze swoim dostępem do wielu popularnych gier. Skończyło się granie w Overwatcha 2, można było przestać wyczekiwać premiery Diablo 4, a topowe drużyny World of Warcraft zniknęły z rankingów.

Reklama

Fakt, że obie strony nie doszły wtedy do porozumienia, mógł ich sporo kosztować. Chiny mają ogromną populację i miliony graczy na przestrzeni całego kraju. Widzowie i gracze League of Legends najlepiej zdają sobie prawdopodobnie sprawę, że jest to społeczność wręcz nieporównywalna do zachodu czy reszty Azji. Blizzard stracił w rezultacie sporą liczbę aktywnych graczy.

Czasy te właśnie dobiegły jednak końca. Na oficjalnej stronie Blizzarda pojawiła się właśnie informacja prasowa dotycząca odnowienia współpracy z NetEase. Wydawca poinformował, że udało im się dojść do porozumienia i wznowić to partnerstwo. Biblioteka Blizzard Entertainment do Chin ma więc wrócić już latem 2024 roku.

Pierwszy raz o potencjalnym wznowieniu tej relacji słyszeliśmy pod koniec zeszłego roku. Sądząc po wypowiedzi Bizzarda, negocjacje faktycznie trochę potrwały, ale ostatecznie najważniejszy jest fakt, że udało im się dojść do porozumienia. Produkcje pokroju Overwatcha 2, Diablo czy Hearthstone w Chinach cieszą się dużym zainteresowaniem i na pewno zaliczą latem spory zastrzyk powracających graczy.

Chińczycy mają również do sprawdzenia Diablo 4. Koniec współpracy Blizzarda z NetEase nastąpił w listopadzie 2022 roku, a Diablo 4 zadebiutował w czerwcu 2023 roku. Możliwe nawet, że swoją przygodę z tym tytułem rozpoczną w najlepszym możliwym momencie. W maju do gry trafi czwarty sezon, który wprowadzi solidną porcję nowości, przebuduje kilka kluczowych systemów i sądząc po dotychczasowych opiniach z serwera testowego, przed nami znacznie lepsze czasy.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch 2 | Blizzard