Reklama

Reklama

Call of Duty. Activision wyda tokeny NFT inspirowane popularną grą?

​Activision Blizzard śladem innych przedsiębiorstw z branży gier może wprowadzić na rynek autorskie tokeny NFT, które tematyką nawiązywać mają do kultowych gier z serii Call of Duty.

Call of Duty z własnymi tokenami NFT?

Informacje te pojawiły się w serwisie Twitter i opublikowane zostały przez użytkownika "RalphsValve", który zajmuje się szeroko pojętymi przeciekami z branży gier. Wielokrotnie doniesienia te znajdowały w późniejszym terminie odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Rzeczone przecieki sugerują, iż producenci z Activision poddają analizie i rozważają wprowadzenie na rynek autorskich tokenów NFT, które tematyką nawiązywałby do kultowych gier wojennych z serii Call of Duty.

Reklama

Czym są tokeny NFT?

To niewymienialne tokeny działające w technologii łańcucha bloków (ang. blockchain). Na podobnej zasadzie funkcjonują m.in. popularne kryptowaluty. NFT to składniki aktywów, które wyróżniają się oryginalnością, unikalnością i brakiem możliwości ich sfabrykowania. W praktyce to najczęściej animacje, awatary, grafiki czy próbki dźwiękowe.

Tokeny NFT największą popularnością cieszyły się w drugiej połowie ubiegłego roku, a w pewnym momencie zaczęły się nawet silnie przeplatać z branżami gier wideo i sportu elektronicznego. Przez społeczność graczy zjawisko to przyjmowane było bardzo ambiwalentnie. Swoje tokeny z gry "Castlevania" wypuściła na rynek firma Konami.

Do podobnego zabiegu przygotowało się również Team17. Niewymienialne tokeny miały bowiem nawiązywać do legendarnych gier z serii "Worms", ale po ogromnej krytyce ze strony współpracujących firm i graczy, brytyjskie studio zdecydowało się porzucić ten pomysł.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy