Reklama

Reklama

Call of Duty: Modern Warfare 2 - mapy i tryby dostępne w beta wersji

​Beta Call of Duty: Modern Warfare 2 ruszyła na dobre i w międzyczasie doczekała się nawet paru aktualizacji. Posiadacze konsol PlayStation 4 i PlayStation 5 mają aktualnie dostęp do czterech map i sześciu trybów gry.

Mapy Call of Duty: Modern Warfare 2

Lista map dostępnych podczas pierwszego weekendu beta testów MW2 prezentuje się następująco:

  • Valderas Museum
  • Farm 18
  • Mercado Las Almas
  • Breenbergh Hotel

Można śmiało stwierdzić, że pierwszymi dniami beta testów Infinity Ward oferuje fanom Call of Duty sporo różnorodności. Dostępne aktualnie mapy różnią się bowiem nie tylko rozmiarem, ale również jakością. Pierwszy weekend sugeruje, że mapy tworzone w klasycznym, charakterystycznym dla Call of Duty stylu będą mieszać się z eksperymentami Infinity Ward.

Reklama

Farm 18 i Mercado Las Almas to dwie najbardziej "codowe" mapy. Farm 18 jest najmniejszą mapą w puli i doskonałą atrakcją przede wszystkim dla agresywnych graczy. Jedna z bocznych linii oferuje co prawda kilka starć na większych dystansach, a nawet budynek, z którego można obserwować znaczną część tej lokacji, ale większość mapy to wciąż krótkie dystanse i ciasne korytarze.

Nieco bardziej zbalansowane pod tym kątem jest Mercado Las Almas, które wciąż zapewnia sporo komfortu miłośnikom SMG, ale równie dobrze można poradzić sobie z karabinem w ręku. Mercado jest również dobrym świadectwem tego, jak mocno różnią się mapy MW2 od MW 2019.

Valderas Museum i Breenbergh Hotel to dwie większe mapy, które nie przypadną wszystkim do gustu. Valderas wygląda dosyć oryginalnie, ale ma kilka bezużytecznych przestrzeni, gdzie trudno doczekać się jakiejkolwiek walki. Breenbergh z kolei jest pełne długich korytarzy i otwartych przestrzeni, co na wielu graczach może wymusić konkretny styl gry.

Tryby gry w pierwszy weekend bety

Lista trybów gry dostępnych w aktualnej becie Call of Duty: Modern Warfare 2 wygląda następująco:

  • Team Deathmatch
  • Domination
  • Search and Destroy
  • Prisoner Rescue
  • Knockout
  • 3rd-Person Moshpit

Trzech pierwszych trybów nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Team Deathmatch to klasyczny wyścig do 75 eliminacji, Domination testuje umiejętność drużynowego kontrolowania punktów na mapie, a Search & Destroy to klasyczny "no respawn". Drużyny dzielą się na atak oraz obronę i walczą w pojedynczych rundach, do sześciu zdobytych punktów.

Nazwa dobrze tłumaczy również zamysł "3rd-Person Moshpit". Jedną z nowości wprowadzonych w Call of Duty: Modern Warfare 2 jest bowiem możliwość przełączenia się na perspektywę z trzeciej osoby. Kamera ląduje więc za plecami gracza, ale z oczywistych powodów, nie jest to opcja dostępna we wszystkich trybach gry. Nową opcję można przetestować właśnie w playliście 3rd-Person Moshpit.

Prisoner Rescue i Knockout to kolejne dwie nowości przedstawione już w pierwszej becie Call of Duty: Modern Warfare 2. Pierwszy z nich wrzuca na mapę zakładnika, którego musi uratować jedna ze stron konfliktu, a drugi kręci się wokół cennej przesyłki. Oba tryby gry to no respawny z możliwością wskrzeszania sojuszników.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy