Reklama

​Call of Duty: Modern Warfare 2 najlepiej sprzedającą się grą tego roku w USA

Call of Duty: Modern Warfare 2 dopiero co zostało wydane, a już może się poszczycić laurem najszybciej sprzedawanej gry 2022 w Stanach. Tym samym pozbawia tego tytułu Elden Ring.

Wygrywając w listopadowych zestawieniach sprzedaży, Call of Duty: Modern Warfare 2 nie tylko zepchnęło Elden Ring z tronu, ale oparło się również mocnej konkurencji w postaci gier takich jak God of War: Ragnarok czy Pokemon Scarlet and Violet.

Przy okazji, Modern Warfare 2 okazuje się być najszybciej sprzedawaną grą nie tylko w tym roku, ale też w całej historii serii Call of Duty. W ciągu 10 dni od premiery udało się sprzedać gry za łączną cenę 1 miliarda dolarów.

Reklama

Nowe przecieki sugerują już jak będzie wyglądał drugi sezon Modern Warfare 2. Kluczowa grafika z jednego z materiałów reklamowych pokazuje japoński motyw przewodni, z artworkiem, który zapowiada powrót jednej z ulubionych map graczy - Castle. Pierwotnie była to mapa stworzona na potrzeby multiplayera w World at War, a zlokalizowano ją w starej japońskiej fortecy, w czasach II Wojny Światowej. Niedawno mapa wróciła do Call of Duty Vanguard, ale jeśli potwierdzą się plotki o Modern Warfare 2, będzie to pierwszy przypadek kiedy mapa ta zagości w odsłonie gry dziejącej się we współczesnym świecie.

Oprócz nowej mapy, twórcy zapowiedzieli niedawno, że do gry trafią także rajdy. Będą to misje dla drużyn złożonych z trzech graczy, które to zadania mają w jakiś sposób nawiązywać do głównej kampanii fabularnej. Co ciekawe, będą całkiem długie, bo jedna misja może trwać nawet do dwóch godzin. 

Rajdy aktywujemy przepustkami, które na szczęście nie będą elementem mikropłatności - dostęp do nich będzie możliwy tylko i wyłącznie przez wypełnianie celów w grze. Może to być albo realizacja dedykowanego zadania codziennego, albo dobry wynik w meczu Warzone, albo uzbieranie 30 tysięcy dolarów w trybie DMZ. Każda zdobyta w taki sposób przepustka ważna będzie przez tydzień.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare II

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy