Reklama

Counter-Strike 2 otrzymał kolejną aktualizację. Co zmienia i poprawia?

Valve dwoi się i troi, by naprawić to, co wadliwe w Counter-Strike 2. Strzelanka nadal zmaga się z wieloma bolączkami, ale twórcy sukcesywnie starają się wdrażać kolejne aktualizacje. Do FPS-a przywędrowały kolejne zmiany.

Counter-Strike 2 ma jak na razie krótką, ale dosyć burzliwą historię. Najlepiej poświadcza o tym profesjonalna esportowa scena gry, gdzie dzieją się niecodzienne rzeczy. Na ostatnim turnieju IEM Chengdu 2024 występowały kolejne problemy techniczne. Jeden z graczy w kluczowej sytuacji w finale rozgrywek doznał całkowitego crasha gry, dając przy okazji upust swoim emocjom.

Wcześniej, bowiem na PGL Major Copenhagen 2024, czyli pierwszym turnieju najbardziej prestiżowej rangi w Counter-Strike 2 również nie udało się uniknąć kontrowersji związanych z crashami. Profesjonalni gracze narzekają również na rozmaite pomniejsze błędy w grze, nie do końca właściwie działający hitbox i kilka innych rzeczy, trapiących strzelankę od Valve.

Reklama

Producenci starają się na bieżąco wdrażać liczne poprawki. W samym marcu bieżącego roku do gry przywędrowały trzy aktualizacje. W kwietniu otrzymaliśmy z kolei dwa update’y, z czego ten najnowszy 17 kwietnia.

Twórcy chwalą się tym, że udało się usunąć błąd, który powodował zniknięcie bomby z radaru. Zezwolono na usuwanie i zdrapywanie naklejek poprzez wybranie ikony naklejki pod bronią. Zezwolono również na usuwanie pustych slotów ekwipunku z przypisaną etykietą. Ostatnią zmianą w najnowszej aktualizacji jest naprawa narzędzi warsztatu podczas kompilowania map zawierających instancje.

Czy są to zmiany zadowalające społeczność związaną z grą Counter-Strike? Zapewne nie do końca. Pozostaje jednak wierzyć, że krok po kroku Valve rozwiąże wszystkie największe problemy. 

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Valve | Counter-Strike 2