Reklama

Reklama

​CS:GO. Finał IEM Kolonia 2022 pobił rekord oglądalności

Kolonia po raz kolejny udowodniła, że nie bez przyczyny nazywana jest przez zwolenników Counter-Strike’a "świątynią sportu elektronicznego". Niedzielny finał turnieju pomiędzy Natus Vincere a FaZe Clanem przyciągnął w szczycie ponad 1,2 mln oglądających na żywo tę potyczkę!

Kolonia nad Renem to esportowe marzenie wielu

IEM Kolonia już od wielu lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń na esportowej mapie CS:GO. Za każdym razem Lanxess Arena tłumnie gości dziesiątki tysięcy fanów elektronicznej rozrywki, dostarczając każdemu z osobna niesamowite przeżycia.

Nie inaczej było też w tegorocznej edycji wydarzenia. W puli turnieju IEM Kolonia 2022 znalazł się prawie okrągły milion dolarów, a na scenie byliśmy świadkami niezwykle zaciętej rywalizacji. W starciu finałowym FaZe Clan z fantastycznym "brokym" podejmował Natus Vincere, który na pokładzie posiada supergwiazdę - popularnego "s1mple".

Reklama

Pięciomapowe starcie obfitowało w wiele zwrotów akcji i niesamowitych zdarzeń. Finalnie jednak górą okazała się być formacja dowodzona przez Finna "karrigana" Andersena, który przypomnijmy, w tym roku sięgnął po swój pierwszy triumf na turnieju najwyższej rangi - PGL Antwerp Major 2022.

IEM Kolonia 2022 bije rekord oglądalności

Jak się okazało, IEM Kolonia 2022 nie tylko zapewnił wszystkim entuzjastom esportu wiele emocji, ale również pobił kolejny rekord oglądalności. Finałowe spotkanie przyciągnęło w kulminacyjnym momencie zawrotne 1,25 mln oglądających widzów.

Ten wynik przejdzie do historii, ponieważ jest to najchętniej i najliczniej oglądany turniej w historii gry CS:GO - nie licząc rozgrywek dzierżących rangę Major. Niezmiennie największą popularnością cieszy się PGL Major Sztokholm z 2021 roku, gdzie oglądających w szczycie pojawiło się prawie 2,8 mln.

Istnieje spora doza prawdopodobieństwa, że IEM Kolonia ze statusem i rangą Major mogłaby rozbić bank i sięgnąć po kolejne rekordy wszech czasów.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy