Reklama

Reklama

CS:GO. Kultowa mapa Tuscan wraca w odświeżonej wersji!

Dobrze znana wszystkim graczom Counter-Strike 1.6 mapa Tuscan właśnie dostała drugie życie i została wydana w pełnej, ulepszonej wersji. Możecie ją już znaleźć w warsztacie CS:GO na Steamie.

Nieudane próby

Nie był to pierwszy raz kiedy próbowano przywrócić mapę do puli w grze. W 2014 roku oryginalny twórca areny Colin "Brute" Volrath wydał podstawową wersję Tuscana w warsztacie, zawierając w nim taki sam układ jak w oryginalnej wersji. Niestety po roku był zmuszony odłożyć projekt na dłuższy okres.

W 2016 roku nastąpił przełom. Autor napisał na Reddicie, że szuka artystów, którzy dostosują Tuscana do nowych standardów CS:GO. Udało mu się szybko nawiązać współpracę z twórcą map społeczności o ksywie Catfood, który miał już na swoim koncie pewne sukcesy m.in. zaprojektował mapę o nazwie Ruby. Czas płynął dalej i w 2021 roku zespół wspólnymi siłami osiągnął sukces. Wydał w warsztacie Steam nową wersję Tuscana określając ją mianem rozwojowej, co odbiło się pozytywnym echem wśród graczy na całym świecie.

Reklama

Ostateczny przełom

Po latach oczekiwania wszyscy fani doczekali się dobrej wiadomości. Catfood na swoim Twitterze ujawnił, że pełna wersja Tuscana - jednej z najpopularniejszych i najbardziej lubianych map w CS 1.6, jest wreszcie dostępna do pobrania w warsztacie Steam.

Jak wynika z zamieszczonego tweeta, mapa jak na razie jest dostępna tylko w trybie niestandardowym. Gracze natomiast mają nadzieję, że prędzej czy później nowość ta trafi do puli map turniejowych, a co za tym idzie, zobaczymy ją na większych scenach. Obecna pula liczy siedem map, przy czym ostatnia zmiana pojawiła się w maju 2021 roku, kiedy to Ancient zastąpił Traina. Tym oto sposobem Mirage stał się jedyną mapą, która była zawsze obecna w przedmeczowych wyborach drużyn od czasu premiery CS:GO.

Czeka nas zmiana?

Nie wiadomo jednak, czy Valve planuje dodać Tuscana do aktualnej listy map turniejowych. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że ten dopiero co ogłoszony projekt może być już nawet w fazie testów. W tym czy w innym przypadku jasne jest, że mapa ma specjalne miejsce w sercach graczy CS:GO na całym świecie, nawet wśród tych profesjonalnych.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Valve | CS:GO

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy