Reklama

Reklama

​Stadion Barcelony ugości gwiazdy CS:GO

Gdy ogłoszono Majora w Brazylii, dość głośnym echem odbiła się akcja tamtejszych kibiców i stadionów, by zorganizować ten prestiżowy turniej na jednym z tego typu, największych obiektów. Barcelona może nie ma ambicji na organizowanie najważniejszego wydarzenia w świecie CS:GO, ale też wpadła na ciekawy pomysł.

FiReLEAGUE (nie mylić z Eleague) to cykl turniejów CS:GO, które do tej pory organizowano tylko w Ameryce Południowej. W tym roku impreza po raz pierwszy trafi do Europy i to od razu z przytupem - wydarzenie odbędzie się na Camp Nou, czyli stadionie FC Barcelona

Reklama

Jest to gigantyczny postęp dla organizatorów tego turnieju, bo jeszcze rok temu odbywało się ono w gaming house w Buenos Aires. Turniej jest reklamowany i zapowiadany specjalnym materiałem video, który organizatorzy umieścili na swoich kanałach social media.

Imponująca jest nie tylko lokalizacja wydarzenia - choć póki co nie wiadomo czy odbędzie się ono na murawie stadionu, czy może w jednym z pomieszczeń - ale także line-up zaproszonych zespołów i zawodników. Potwierdzono między innymi udział Imperial Esports, czyli drużyny FalleNa, 00 NATION DNB, prowadzone przez coldzerę, oraz 9z Team, którego trenerem jest zakk. 

Do rozdysponowania nadal jest pięć miejsc, które trafią do triumfatorów regionalnych kwalifikacji - po dwa do drużyn z Ameryki Południowej i Północnej, a ostatnie do ekipy z Europy. Kwalifikacje europejskie zostaną zorganizowane pod koniec wakacji.

Jeśli zaś chodzi o same finały FiReLEAGUE 2022 na Camp Nou to odbędą się one w dniach 13-16 października. Pula nagród turnieju wyniesie 150 tysięcy dolarów.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy