Reklama

​CS:GO. Poznaliśmy najlepszego gracza dekady. Niekwestionowany król CS-a

Przez ostatnie lata, profesjonalna scena Counter-Strike: Global Offensive bardzo mocno się rozwinęła. Jest jednak postać, która rywalizuje na niedoścignionym przez nikogo poziomie. Tym zawodnikiem jest Oleksandr "s1mple" Kostylev, który otrzymał właśnie nagrodę najlepszego gracza dekady.

S1mple uhonorowany statuetką najlepszego gracza CS:GO minionych dziesięciu lat

Statuetka prestiżowej nagrody Player of the DecadeCS:GO powędrowała do ukraińskiego esportowca, jednego z najbardziej utytułowanych i jednocześnie utalentowanych graczy na całej profesjonalnej scenie.

"S1mple" wśród profesjonalistów partycypuje już od blisko dekady. Zawodnik w przeszłości reprezentował barwy takich drużyn jak: HellRaisers, FlipSid3 czy Team Liquid. Najwięcej glorii i chwały przyniosły mu natomiast występy pod banderą Natus Vincere. To właśnie w tych barwach esportowiec sięgał po swoje największe sukcesy.

Reklama

Skoro mówimy już o sukcesach, to na starcie należy wspomnieć o zwycięstwie ubiegłorocznego turnieju rangi Major PGL Sztokholm 2021. Za te rozgrywki "s1mple" otrzymał wyróżnienie najlepszego zawodnika zmagań (MVP). Łącznie przez lata kariery 25-latek zgarnął aż 21 takowych nagród za indywidualne występy, którymi raczył wszystkich fanów sportu elektronicznego.

Łupem Kostyleva padły przez przekrój kariery dziesiątki mniejszych i większych turniejów. Warto wspomnieć, że zawodnik ten nagradzany był za: najlepszego gracza 2018 oraz 2021 roku, natomiast w 2019 i 2019 roku zdobył w kategorii zaszczytne drugie miejsce.

W wywiadzie "s1mple" nie krył dużych emocji. "Gra zmieniła moje życie. Chcę tylko grać, grać i grać. Kiedy widzę coraz większa liczbę fanów jestem jeszcze bardziej szczęśliwy i to jest powód, dla którego gram" - skwitował reprezentant Natus Vincere i najlepszy gracz na świecie.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: CS:GO | s1mple
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy