Reklama

​CS:GO z kolejnym rekordem - zapowiedź CS2 znowu rozpaliła zainteresowanie grą

Mijający tydzień upłynął pod znakiem zapowiedzi nowej wersji CS:GO - CS2.

Kilka dni temu Valve potwierdziło krążące od kilku tygodni plotki - wkrótce pojawi się nowa wersja Counter-Strike’a, określana jako CS2. Autorzy zapowiedzieli między innymi nowy silnik, różnego stopnia zmiany w mapach, całkowicie przemodelowany system granatów dymnych i zapalających oraz całkowitą rezygnację z systemu tickrate, co oznacza, że wszystkie wydarzenia na serwerze będą rejestrowane z idealną precyzją dokładnie wtedy, kiedy miały miejsce.

Reklama

Rekord za rekordem

Premierę CS2 zapowiedziano na lato 2023, a aktualnie trwa faza testów, w których wybrani gracze mogą sprawdzić działanie gry na mapie de_dust2. W ciągu kilku dni spodziewane jest też dodanie kolejnych map, a już dzisiaj pojawiła się pierwsza aktualizacja bety, poprawiająca niektóre problemy. Nadzieja na otrzymanie dostępu do bety sprawiła, że CS:GO po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku tygodni bije rekordy zainteresowania. Na serwerach gry pojawili się ludzie, którzy dawno temu porzucili CS-a, dzięki czemu w sobotnie popołudnie serwis SteamDB zarejestrował aż 1,507,212 jednocześnie grających osób.

System według którego Valve przyznaje dostęp do nowej wersji opiera się raczej na aktywności w grze w dłuższym okresie czasu niż ostatnich kilka dni, ale mimo wszystko można mieć nadzieję, że z dnia na dzień w nową grę będą mogli zagrać nawet nieco mniej aktywni gracze.

Paryski Major jedynym w tym roku

Na tym jednak nie koniec wpływu ostatnich doniesień na scenę CS-a. Czekające nas zmiany oznaczają, że nadchodzący turniej rangi Major, który będzie miał miejsce w maju tego roku w Paryżu, będzie jednym w 2023. Najwyraźniej twórcy chcą dać profesjonalnym graczom czas na dokładnie zapoznanie się z nową wersją gry po finalnej aktualizacji i nie planują organizować kolejnych Mistrzostw krótko po wypuszczeniu CS2. Co za tym idzie - kolejny Major, pierwszy w 2024, będzie już rozgrywany z wykorzystaniem nowej wersji.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: CS:GO

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy