Reklama

CS:GO zniknęło z Twitcha. Powód jest bardziej oczywisty, niż myślisz

Lista gier na Twitchu właśnie zmniejszyła się o jedną pozycję. Platforma usunęła CS:GO, co wygląda jak kolejny element przygotowań do premiery CS2.

Fani CS:GO mogli się zdziwić, wchodząc na listę możliwych do obserwowania tytułów na platformie Twitch. Kultowa strzelanka nie jest już dostępna w bibliotece obsługiwanych gier. W ślad po tym, jak Valve na swoim profilu w social mediach zasugerowało premierę CS2, jest to kolejny znak, że nowa wersja jest już za rogiem. CS:GO na Twitchu zostało zastąpione całkowicie nową kategorią - Counter-Strike. Prawdopodobnie chodzi o stworzenie kategorii, w której znajdą się wszystkie wersje gry starsze niż CS2. 

Reklama

Pierwotnie CS2 miało się pojawić "latem 2023", ale dopiero od mniej wiecej tygodnia wszyscy wyczekują jednej daty - 27 września 2023. Valve udostępniło bowiem w swoich kanałach społecznościowych tajemniczą, ale z drugiej strony wiele sugerującą wiadomość - "Co robicie w następną środę?". 

Oczywiście z marszu wszyscy odebrali to jako znak, że wyczekiwany od lat następca Counter-Strike: Global Offensive pojawi się dzisiaj. Ewentualnie po prostu wszyscy oczekujący nadal w kolejce do bety otrzymają otwarty dostęp.

Teraz przygotowania czyni także Twitch. Usunął CS:GO z listy gier możliwych do wyboru jako opis streama i zastąpił go generycznym "Counter-Strike", a oprócz tego znajdziemy jeszcze Counter-Strike 2 Limited Test oraz Counter-Strike 1.6.

Trochę więcej światła na tę zmianę rzuca wpis Twitcha w social media:

Platforma udostępniła również krótkie wideo, na którym widać jak stare logo Global Offensive jest zamalowywane nowym, CS2.

ESPORTER
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy