Reklama

Counter-Strike 2: Poznaliśmy właśnie datę premiery gry?

Od kilku miesięcy fani Counter-Strike: Global Offensive z zapartym tchem śledzą aktualizacje związane z CS2. Chyba właśnie poznaliśmy oficjalną datę premiery gry.

Najpierw Counter-Strike 2 przez długie miesiące istniał jedynie w sferze spekulacji. Na początku roku gra została zapowiedziana oficjalnie, ba, nawet bardzo szybko kolejni gracze otrzymywali dostęp do wersji beta. Nie wymagało to nawet bycia celebrytą ani influencerem. Z początku dostęp otrzymywali bardziej rozpoznawalni gracze i streamerzy, ale bardzo szybko dostęp został rozszerzony o przeciętnych graczy, o ile tylko posiadali status Prime oraz mieli jakąkolwiek rangę w CS:GO.

Reklama

Wciąż jednak wszyscy zastanawiali się, kiedy pojawi się wreszcie finalna wersja gry. Pierwotne przecieki informowały, że ma to nastąpić latem tego roku. Mamy już jednak końcówkę września, lato powoli przemija, a o oficjalnej premierze póki co ani widu, ani słychu... do wczoraj.

Wczoraj bowiem na oficjalnym koncie CS2 na portalu znanym niegdyś jako Twitter pojawił się tajemniczy wpis, zawierający jedynie krótkie pytanie : "co robicie w następną środę?". 

Może to jedynie pobożne życzenia, ale ciężko opędzić się od myśli, że twórcy właśnie ujawnili nam datę premiery Counter-Strike 2, która miałaby nastąpić w najbliższą środę 27 września. Nie wiemy, na ile gra jest już gotowa choćby z punktu widzenia profesjonalnej sceny esportowej, tu i ówdzie pojawiały się bowiem plotki, że dopracowania nadal wymaga optymalizacja gry, jednak trudno o lepszy moment na premierę. Pomijając toczący się 18. sezon ESL Pro League, w esportowym Counter-Strike'u niewiele się w tym momencie dzieje, natomiast końcówka roku będzie należała do dużych turniejów BLAST-a, które mogłyby być już rozgrywane na nowej wersji gry.

Jak myślicie, na ile realna jest premiera CS2 już za niecały tydzień?

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike 2 | Valve Software
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy