Reklama

CS2: To koniec polskiej drużyny. Dwóch graczy przesuniętych na ławkę

ENCE było prawdziwą nadzieją polskich kibiców. Wielu po ogłoszeniu w składzie marzyło o nawiązaniu choćby w niewielkim stopniu do sukcesów Virtus.pro. Tak się jednak nie stanie. Władze organizacji przesunęły na ławkę dwóch Polaków.

ENCE dało nadzieję tysiącom kibiców Counter-Strike’a z Polski

Gdy w grudniu ub. roku ogłoszono skład ENCE w dywizji CS2 z czterema Polakami oraz doświadczonym Duńczykiem Lukasem "Gla1ve" Rossanderem, polscy kibice nabrali nadziei na powrót do dawnych sukcesów w Counter-Strike’u. Wydawało się, że połączenie znanych zawodników znad Wisły z czterokrotnym zwycięzcą turnieju rangi Major w CS:GO to świetna koncepcja na skład. Podobnie tworzone było polskie Virtus.pro, gdzie do doświadczonych neo, TaZa oraz pashyBicepsa dołączyli mniej doświadczeni snax oraz byali. Wydawało się, że skład ten może osiągnąć całkiem dużo. Pierwszym wielkim testem był udział w IEM Katowice.

Reklama

Ten przebiegł lepiej niż wielu się spodziewało. ENCE dotarło aż do ćwierćfinału, po drodze rozprawiając się m.in. z FaZe Clanem czy G2 Esports, którzy byli znacznie wyżej notowani. W 1/4 finału polska formacja przegrała po wyrównanym starciu z Falcons. Niestety - były to dobre złego początki. Polska drużyna w kolejnych miesiącach popadła w bardzo poważny kryzys.

Światełkiem w tunelu był awans na PGL Major w Kopenhadze, lecz występ na samym turnieju można nazwać koszmarnym. Seria niepowodzeń sprawiała, że mówiono coraz więcej o potencjalnych zmianach w składzie. Te nastąpiły w środowe przedpołudnie.

Duże zmiany w "polskim" ENCE

Władze fińskiej organizacji zdecydowały się na bardzo radykalny ruch. Na ławkę rezerwowych przeniesiono dwóch zawodników. Trafili na nią Olek "Hades" Miskiewicz oraz Paweł "dycha" Dycha. Paradoksalnie, jest to para graczy najbardziej związanych z ENCE. Dycha grał w fińskim klubie nieprzerwanie od stycznia 2021 roku, natomiast Hades był zawodnikiem ENCE od stycznia 2021 roku do grudnia 2022 z niewielką przerwą na występy w Team Finest.

O odsunięciu Dychy mówiło się od dawna, gdyż 27 latek zanotował wyraźny regres. Za to zwolnienie Hadesa z pierwszego składu to jest pewna niespodzianka. Polaków zastąpią Ukrainiec Wiktor "sdy" Orudzhev oraz Fin Paavo "podi" Heiskanen. Zmiana oznacza również, że ENCE na turniejach międzynarodowych nie będzie występowało pod polską flagą. Żeby tak się stało, to minimum 3/5 składu musiałaby się składać z Polaków.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike 2 | ence esports
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy