Reklama

Czystki w Dota 2 - Valve zbanowało ponad 40 tys. kont oszustów

Przyszedł czas na żniwa w kultowej grze z gatunku MOBA, Dota 2. Producenci z Valve za pośrednictwem swojego bloga poinformowali, że permanentnie zbanowali ponad 40 tys. nieuczciwych graczy we wspomnianej produkcji.

Dota 2 pozostaje jedną z najpopularniejszych gier MOBA na rynku. Tytuł debiutował na rynku blisko dekadę temu i od tamtego czasu nie schodzi z rankingu najbardziej grywalnych produkcji, o czym poświadczają statystyki Steama, gdzie Dota niezmiennie od lat znajduje się w czołówce pięciu najpopularniejszych tytułów.

Warto także nadmienić, że Dota 2 to marka szeroko rozpoznawalna i prominentna w branży sportu elektronicznego. To właśnie w tej grze na profesjonalnej scenie mamy do czynienia z największymi pulami nagród w turniejach, które potrafią sięgać tak jak w 2021 roku podczas The International 2021, zawrotnych wartości rzędu 40 mln dol.

Reklama

Dota 2, podobnie jak większość dużych sieciowych gier rywalizacyjnych, zmaga się z problemem oszustów, którzy stale uprzykrzają rozgrywkę uczciwym graczom. Valve jednak nie próżnuje i świadome tego problemu czyni pewne kroki, by stawić czoła tej bolączce. Jak dowiadujemy się z oficjalnego bloga, producentom udało się nałożyć trwałą blokadę na ponad 40 tys. kont oszustów, którzy w ciągu ostatnich kilku tygodniach pokusiło się o wykorzystanie w grze nielegalnego oprogramowania warunkującego przewagę nad innymi.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Dota 2 | Valve

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy