Reklama

Reklama

Data premiery najnowszego Call of Duty wkrótce zostanie ogłoszona?

Każdy fan strzelanek pierwszoosobowych musi znać serię Call of Duty. Marka, która na rynku gamingowym jest obecna od niemal dwudziestu lat, w tym roku otrzyma dziewiętnastą odsłonę serii. Wiele wskazuje na to, że już wkrótce ogłoszona dokładna data premiery Call of Duty: Modern Warfare 2. Gracze mogą już śmiało zacierać ręce.

Bogata historia strzelanek wojennych

Wśród graczy Call of Duty uchodzi za jedną ze sztandarowych strzelanek pierwszoosobowych osadzonych najczęściej w czasach II wojny światowej, choć bywały odstępstwa od tej reguły. Pierwsza z części pojawiła się na półkach sklepowych w 2003 roku. Gra od razu zdobyła uznanie wśród graczy. Można było wcielić się w bohatera trzech kampanii - radzieckiej, amerykańskiej oraz brytyjskiej. Gra wyróżniała się na tle wielu innych strzelanek tym, że posiadała tryb wieloosobowy, który był rozbudowany na kilka różnych rodzajów rozgrywki.

Reklama

Niemal 20 lat temu internet jeszcze nie był tak powszechny, jak obecnie, więc twórcy nieco mniejszą uwagę przykładali do sieciowych rozgrywek. CoD był jednak kapitalnym tytułem zręcznościowym i bardzo szybko powstała scena esportowa tej gry, zagrażająca wiodącemu prym -  Counter-Strike’owi 1.6. Ważnym elementem sukcesu był świetny silnik graficzny, oddający dość realistycznie, jak na tamte czasy sytuację na frontach zachodnim i wschodnim.

W kolejnych latach twórcy z Activision tworzyli kolejne części. W 2005 światło dzienne ujrzała druga część - Call of Duty 2. Łącznie do tego roku powstało aż osiemnaście części, z czego niektóre z nich obsadzone były w przyszłości czy kosmosie. Wiele wskazuje na to, że przed nami kolejna huczna premiera produkcji spod skrzydeł "Aktywistów".

Jeden ze znanych użytkowników Twittera, zajmujący się publikowaniem różnych przecieków, podał datę, kiedy może zostać zaprezentowane Call of Duty: Modern Warfare 2. Według tych informacji, oficjalna zapowiedź daty ma nastąpić już wkrótce. Istnieje nawet możliwość, że dwa wydarzenia w czerwcu będą poświęcone w pewnej części serii Call of Duty.

Legendarna seria Call of Duty wraca z kolejną częścią

Jeff Grubb jest popularną postacią na Twitterze. Jego konto obserwowane jest przez ponad 90 tysięcy użytkowników, a sam profil został zweryfikowany i uznany za oficjalny przez administrację platformy. Regularnie publikuje on różne przecieki dotyczące planów wydawniczych kolejnych tytułów gamingowych. Wielokrotnie one potwierdzały się w rzeczywistości i stąd taka popularność Grubba. Teraz ujawnił plany wydawców gier na najbliższe tygodnie.

Studio zajmujące się Call of Duty już dawno potwierdziło, że premiera drugiej części Modern Warfare nastąpi w tym roku. Teraz jednak z dużym prawdopodobieństwem możemy przypuszczać, że ogłoszenie oficjalnej daty nastąpi ósmego czerwca. Dlaczego akurat wtedy?

W tym okresie będą odbywały się różne imprezy gamingowe  - mowa tu o Summer Game Fest oraz showcase Microsoftu. Wiele wskazuje na to, że akurat ta data będzie idealna dla twórców Call of Duty na ogłoszenie daty premiery z uwagi na duże zainteresowanie ze strony rynku. Można także przypuszczać, że na imprezie od Microsoftu również temat CoD będzie poruszony, gdyż wiadomo, że Microsoft aktualnie jest w trakcie kupna studia Activision.

Tak duża marka jak Call of Duty z pewnością przyciągnie duże zainteresowanie.  Najprawdopodobniej premiera odbędzie się w końcowych miesiącach tego roku - najczęstsze padające daty to październik, listopad, a nawet grudzień.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL