Reklama

Reklama

​David Beckham z nowym kontraktem w Guild Esports. Ile zarobił gwiazdor?

Zmiany w organizacji esportowej Guild Esports. Brytyjski podmiot odnowił swoją umowę z firmą Footwork Productions, która odpowiedzialna jest za prawa do wizerunku Davida Beckhama. Gwiazda futbolu może zarobić teraz krocie.

Guild Esports od jakiegoś czasu stawia coraz śmielsze kroki na międzynarodowych arenach sportu elektronicznego. Podmiot po raz pierwszy zaakcentował swoją obecność w 2019 roku. Od tamtej pory Brytyjczycy urośli do naprawdę sporych rozmiarów, kontraktując kolejno dywizje w grach: FIFA, Valorant, Fortnite czy Rocket League.

David Beckham już od kilku lat związał się z esportem

Na rozpoznawalność Guild w sporej mierze wpływa obecność Davida Beckhama. 47-latek prężnie rozwija swoje marki, w które ochoczo również inwestuje. Od 2020 roku utytułowany piłkarz jest główną twarzą Guild i jednym z udziałowców, co znacząco przekłada się na odpowiednią promocję organizacji.

Reklama

Okazuje się, że Beckham odnowił swoją współpracę z brytyjskim podmiotem esportowym. Nowa umowa ma zasilać budżet Footwork Productions o 20% przychodów ze sprzedaży i sponsoringu realizowanego przez Guild. Warto wspomnieć, że przez przekrój pięcioletniego kontraktu minimalna łączna kwota, o jaką miała wzbogacić się firma Beckhama wyniosła ponad 15 mln funtów.

Nowa umowa ma być jednak bardziej opłacalna dla Guild Esports. Dzięki niej organizacja będzie w stanie zaoszczędzić 7,5 mln funtów. Zwiększy się jednak prowizja od przychodów do wspomnianej wartości 20%. Oczywiście ambasadorem brytyjskiej marki nadal pozostanie David Beckham.

Warto nadmienić, że kilka miesięcy temu Guild Esports trafiło na nagłówki gazet i serwisów. Podmiot zanotował bowiem stratę w półroczu na poziomie 5 mln funtów. W firmie miała także miejsce redukcja etatów i zwolniono 15 pracowników. Jak optymalizacja kosztów wpłynie na kondycję marki - dowiemy się najpewniej już niebawem.


Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy