Reklama

Duży transfer z Twitcha. Polska gwiazda będzie transmitować na Kicku

Platforma Kick.com jest najpoważniejszym konkurentem dla Twitcha na rynku platform przeznaczonych do streamowania. Serwis należący do kasyna Stake.com rozrasta się z miesiąca na miesiąc i włodarze nie zamierzają hamować. We wtorek zakontraktowano trzy gwiazdy z polskiej sceny streamingu, w tym jednego z najpopularniejszych twórców.

Kick przeprowadził ofensywę na polskim rynku streamerów

W ostatnich dniach doszło do natłoku ogłoszeń nowych polskich twórców na platformie Kick.com. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że z amerykańskim serwisem kontrakt podpisał Artur "Rybson" Gębicz - jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich streamerów. We wtorek doszło do kilku innych ogłoszeń. Zielone barwy Kicka założyli Piotr "popo" Węgrzyn, znany z uczestnictwa w popularnej grupie streamerów Xayoo Industries założonej przez Marcina "Xayoo" Majkuta. Węgrzyn wraz z innymi twórcami osiągał jedne z najlepszych wyników pod względem stałej widowni na Twitchu, zyskując popularność dzięki nietypowemu humorowi podczas transmisji.

Reklama

Innym ważnym ogłoszeniem na polskim rynku streamerów była migracja Franciszka "Franio" Rusieckiego również na Kicka. Jeden z najpopularniejszych polskich streamerów z kategorii IRL (In Real Life) może się pochwalić nawet ponad dziesięciotysięczną publiką na swoich transmisjach, gdzie tworzy bardzo rozmaity content w pojedynkę lub z innymi twórcami.

Zarówno Rusiecki, jak i Wegrzyn prawdopodobnie nie zrezygnują ze streamowania na Twitchu, a transmisje na Kick.com będą dodatkowym contentem, gdzie można na więcej sobie pozwolić z przyczyn regulaminowych. Jednak nocne ogłoszenie w serwisie X.com zaskoczyło tysiące internautów.

Gwiazda Twitcha przechodzi na Kicka!

Mowa o wcześniej wspomnianym Marcinie "Xayoo" Majkucie. Polski streamer, który jest założycielem grupy Xayoo Industries może poszczycić się wielotysięczną publiką. Jego transmisje przyciągają nawet kilkadziesiąt tysięcy widzów jednocześnie, co czyni Majkuta jednym z najbardziej znanych polskich streamerów w historii.

Majkut swoją pozycję zawdzięcza specyficznej relacji z widzami oraz wyrażaniem poczucia humoru, które nierzadko bywa powodem do kontrowersji. Streamer poinformował o kontrakcie podpisanym z Kick.com we wtorek późnym wieczorem. Pierwsze transmisje Frania, Xayoo oraz Popo zaplanowane są na środę i to prawdopodobnie ten dzień przejdzie do historii polskiego streamingu. Prawdopodobnie 22 maja padnie rekord oglądalności polskich transmisji na platformie Kick.com.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv | Kick
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy