Reklama

Reklama

Dwayne Johnson pojawi się na wydarzeniu gamingowym. O czym opowie?

Dwayne "The Rock" Johnson jest niekwestionowaną gwiazdą kina. Były wrestler ma też bogatą przeszłość w grach wideo, w których występował. Młodszym fanom może być on znany z Fortnite: Battle Royale. Teraz wiemy, że pojawi się na gamingowych targach - Summer Game Fest. Opowie on o swoich dotychczasowych dokonaniach.

"The Rock" - od gwiazdy wrestlingu do wielkiego ekranu

Johnson początkowo trenował futbol amerykański, ale szerszej publiczności dał się poznać jako wrestler. W ringu zadebiutował w 1996 roku w nieistniejącej aktualnie federacji World Wrestling Federation (dziś znanej jako World Wrestling Entertainment). Amerykanin bardzo szybko osiągnął wysoki poziom sportowy i marketingowy. Pomogło to w drodze do zdobycia pasa zaledwie po dwóch latach od debiutu - w 1998 roku.

Kariera Johnsona rozwijała się zatem w bardzo wysokim tempie. Około 2003 roku zaczął dużo rzadziej występować we wrestlingu. Zbiegło to się z rozpoczęciem kariery aktorskiej. W zasadzie już od 2001 roku zaczął regularnie występować w produkcjach filmowych. Był nawet wielokrotnie nominowany do różnych nagród filmowych.

Reklama

W 2005 roku wystąpił w adaptacji słynnej gry wideo z gatunku strzelanki pierwszoosobowej -  "Doom". Jednak to kilka lat później "The Rock" stał się prawdziwą gwiazdą kina. Najbardziej znaną produkcją, w jakiej wystąpił to "Szybcy i Wściekli 5", gdzie wcielił się w postać Luke’a Hobbsa. Wtedy rozpoczęła się przygoda "The Rocka" z tą serią i trwa ona do dzisiaj. Jest to jedna z najpopularniejszych serii filmowych, choć przez niektórych krytykowana za odchodzenie od świata realistycznego do fantasy.

W 2019 roku Johnson wystąpił także w tytule od Epic Games - Fortnite: Battle Royale - do zdobycia była skórka z wizerunkiem Amerykanina o polskiej nazwie "Fundament". Teraz okazuje się, że aktor i wrestler pojawi się na wydarzeniu poświęconym grom wideo. Ma tam mówić między innymi o przygodzie związanej z Epic Games.

"The Rock" gwiazdą Summer Game Fest

Kilka miesięcy temu ogłoszono, że jedno z najważniejszych wydarzeń gamingowych w roku - . Targi zostały oficjalne odwołane pod koniec czerwca. Wielu graczy było zasmuconych tym faktem. Wiele premier ogłaszanych było właśnie podczas tego wydarzenia w Stanach Zjednoczonych.

To największa tego typu impreza na świecie, przebijająca Gamescom czy Twitchcon. Obawiano się, że wraz z odwołaniem E3 oraz brakiem targów EXPO podczas finałów IEM w Katowicach, środowisko graczy nie będzie miało swojego ważnego święta. Tak się jednak na szczęście nie stało. Tę lukę ma zamiar wypełnić Summer Game Fest.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Geoff Keighley - znany między innymi z przyznawania nagród Game Awards - czyli odpowiednika gamingowych Oscarów. Podczas Summer Game Fest mamy poznać różne plany wydawców, producentów gier. Niewykluczone, że tam więcej dowiemy się na temat produkcji GTA VI od Rockstar North.

Jedną z największych gwiazd eventu ma być właśnie "The Rock". Według zapowiedzi, ma on opowiedzieć o swojej roli w uniwersum DC Comics czy też o epizodzie w Fortnite: Battle Royale. Johnson jest postacią znaną na całym świecie, więc zapewne jego obecność będzie kolejnym powodem do tego, by odwiedzić to wydarzenie. Zaplanowane jest one już na 9 czerwca. Wówczas powinniśmy poznać szczegóły odnośnie wielu produkcji gamingowych na najbliższe miesiące, a może nawet i lata.

Najlepsze tematy

Reklama