Reklama

Epic Games nawiązuje współpracę ze znanym kanadyjskim wokalistą!

W niedzielę wystartował 1 sezon 5 rozdziału gry Fortnite: Battle Royale. W związku z tym do gry od Epic Games trafiło mnóstwo nowych elementów, w tym nowa, zupełnie przebudowana mapa. Okazuje się, że w kolejnych dniach czeka na fanów gry kolejne wydarzenie. Jego gwiazdą będzie znany kanadyjski piosenkarz.

Epic Games współpracuje z wieloma słynnymi markami

Tak zwane crossovery, czyli zderzenie różnych, odrębnych od siebie fikcyjnych światów czy postaci to od wielu lat znana metoda w przemyśle filmowym. Jednym z największych kinowych "crossów" są Avengersi. Superbohaterowie z różnych filmów od Marvel Studios pojawili się w jednej produkcji, co zachwyciło fanów tego uniwersum. Pomysł ten podchwyciło Epic Games - studio, które stworzyło Fortnite: Battle Royale.

Reklama

Twórcy zaproponowali współpracę Marvelowi i doszła ona do skutku już w 2018 roku przy okazji premiery filmu AVENGERS: Infinity War. Wówczas stworzono specjalny tryb z Thanosem, gdzie celem było zdobycie jego legendarnej rękawicy. Jednak Epic Games sięgało dalej i nie ograniczało się jedynie do Marvel Studios.

Do świata Fortnite’a weszli między innymi przedstawiciele DC Comics, John Wick, Star Wars (Disney), przedstawiciele zawodowej ligi futbolu amerykańskiego NFL oraz gwiazdy muzyki - Marshmello, Travis Scott czy ostatnio przy okazji premiery nowego rozdziału gry - słynny raper Eminem. Teraz odbędzie się Festival Fortnite, na którym zagości wielka muzyczna gwiazda. Będzie to kanadyjski wokalista muzyki pop i rap.

Kolejna światowa gwiazda trafi do Fortnite’a!

Zapowiadane wydarzenie ma odbyć się już wkrótce, bo 9 grudnia. Główną gwiazdą festiwalu, choć prawdopodobnie nie jedyną, ma być Abel Makkonen Tesfaye, znany szerszej publiczności jako The Weeknd. Wokalista rozpoczął swoją karierę w 2009 roku i od tego czasu popularność jego utworów mocno wzrastała.

Artysta do tej pory wydał łącznie pięć albumów, które rozeszły się łącznie w milionowych nakładach. Jeszcze większą popularność mają utwory artysty na YouTube, których wyświetlenia sięgają miliardów odtworzeń. Teraz wizerunek Tesfayego zostanie odtworzony w grze wideo. Wygląd skórki tej postaci został ujawniony w serwisie X.com (dawniej Twitter).

Posty w tej sprawie opublikowało wielu leakerów zajmujących się publikacją przecieków związanych z Fortnite: Battle Royale. Jednym z nich jest "HYPEX", który ujawnił wirtualny wygląd postaci artysty. Trzeba przyznać, że jest świetnie odwzorowana. Do rozpoczęcia wydarzenia Fortnite Festival pozostał już niespełna tydzień, więc fani The Weeknd nie muszą długo czekać na pojawienie się wokalisty w grze.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy