Reklama

Reklama

Epic Games ogłasza Mistrzostwa w Fortnite z pulą o wartości miliona dolarów

​Doskonała wieść dla wszystkich fanów gry Fortnite. Producenci z Epic Games ogłosili właśnie, że kolejne Mistrzostwa w popularnej grze battle royale odbędą się w trwającym 2022 roku. Pula nagród w tych zmaganiach wyniesie okrągły milion dolarów. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że deweloperzy powracają do turniejów offline.

Rozgrywki z cyklu FNCS Invitational 2022, czyli Mistrzostwa w Fortnite rozegraną zostaną w Raleigh w Karolinie Północnej. Turniej ma mieć miejsce w dniach 12 i 13 listopada 2022 roku.

Producenci z Epic Games zadeklarowali również, że gdyby zaszła taka potrzeba, to będą gotowi na ewentualne zmiany daty imprezy bądź jej lokalizacji.

Listopadowe Mistrzostwa w Fortnite otworzą serię turniejów w systemie offline

FNCS Invitational 2022 zapowiedziany na przedostatni miesiąc bieżącego roku otworzy tym samym serię rywalizacyjnych turniejów rozgrywanych w formacie offline. Ostatnim turniejem "osobistym" były Mistrzostwa Świata, czyli Fortnite World Cup. Te rozegrały się w 2019 roku na chwilę przed rozlewem globalnej pandemii. W puli nagród pojawiło się wówczas zawrotne 30 milionów dolarów.

Reklama

COVID-19 miał ogromny wpływ na rozgrywanie turniejów w grze Fortnite. Cała profesjonalna scena wyraźnie przyhamowała, a wszelkie rozgrywki odbywały się tylko internetowo.

Najlepsze tematy

Reklama