Reklama

Reklama

FIFA 22 dostanie crossplay. Niedługo gracze z Xboxa i PlayStation zagrają razem

Błagania graczy stały się rzeczywistością. FIFA 22 jeszcze w tym miesiącu ma rozpocząć testy crossplayu z udziałem PlayStation 5, Xbox Series X i Google Stadia.

FIFA 22 na konsolach nigdy nie miała większego problemu z matchmakingiem. Serwery mogły momentami niedomagać, ale gra zawsze cieszyła się dużą popularnością i nawet na wyższym poziomie na mecze nie czekaliśmy długo. W najbliższej przyszłości czas oczekiwania może być jeszcze krótszy, bowiem gracze z PlayStationXboxa będą mogli grać razem.

Reklama

EA Sports oficjalnie poinformowało, że w maju mają rozpocząć testy crossplayu pomiędzy konsolami. Na początku testy będą obowiązywać wyłącznie platformy nowej generacji, gdzie sprawdzone zostaną tryby Online Seasons i Online Friendlies.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, możemy spodziewać się dodania do puli trybów pozostałych, znacznie ważniejszych opcji. Pozostaje jedynie pytanie, czy kolejnym krokiem dla EA nie będzie stworzenie jednego rynku dla wszystkich konsol.

W grze cały czas istnieje dziwny podział pomiędzy poszczególnymi platformami. Regularnie zadawane jest w rezultacie pytanie, na którą konsolę najlepiej jest kupić nową odsłonę serii FIFA. Jeżeli EA zdecydowało się na wprowadzenie crossplayu, niedługo możemy spodziewać się kolejnych rewolucji.

Niestety, na ten moment trudno jest określić, kiedy te nowości wejdą do oficjalnej wersji gry. Wiele prawdopodobnie zależeć będzie od wyników majowych testów, których daty rozpoczęcia nie dostaliśmy. Na razie trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na nowe informacje.

Najlepsze tematy