Reklama

Reklama

FIFA 22: EA Sports usuwa rosyjskie kluby z paczek FUT

​Kanadyjskie studio Electronic Arts dość otwarcie dołącza się do sankcji nakładanych na Rosję w wyniku inwazji na Ukrainę. Teraz doszła kolejna kara w związku z tym, ale ma ona bardziej wymiar symboliczny, niż uderzy realnie rosyjski gaming.

FIFA Ultimate Team jest dla wielu najważniejszym trybem w każdej z części serii gier FIFA. To tryb online, w ramach którego gracze z całego świata mogą budować swoje wyjątkowe drużyny. Owej budowy dokonuje się poprzez wykonanie użycie do składu kart z piłkarzami nabytymi wcześniej.

Karty te można zdobyć poprzez kupno za wewnętrzną walutę FIFA Coins (dostępną za realne pieniądze lub w ramach nagrody za zwycięstwa) oraz dzięki dobrej postawie na wirtualnej murawie, więc po zwycięstwach nad przeciwnikami. Oczywiście ta pierwsza opcja wzmacniania swojej drużyny jest dużo łatwiejsza.

Reklama

Piłkarzy można nabyć na rozbudowanym rynku, gdzie gracze handlują kartami lub kupować paczki. Z tą drugą kwestią taka, że nie wiadomo dokładnie, jaki piłkarz znajdzie się w paczce. Możemy przewidzieć jedynie zakres jego punktów umiejętności (nadal dość szeroki jest to wachlarz).

Zatem łatwo można stwierdzić, że FIFA Ultimate Team polega w bardzo dużym stopniu na uprawianiu hazardu, do czego wielu ma zastrzeżenia. EA Sports jednak bardzo pielęgnuje ten tryb, gdyż przynosi on ogromne dochody producentom. Jednak teraz wobec wojny za naszą wschodnią granicą, kanadyjskie studio podjęło bardzo radykalną decyzję wobec rosyjskich piłkarzy.

Electronic Arts zdecydowało się na usunięcie wszystkich rosyjskich piłkarzy z FIFA Ultimate Team, którzy grają w rosyjskiej lidze. Jest to delikatna sankcja, gdyż w tamtejszych rozgrywkach nie ma zawodników o klasie światowej, którzy byliby używani w FIFA Ultimate Team. Bardziej jest to symboliczna kara wobec rosyjskiej społeczności.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy