Reklama

Reklama

FIFA 23: Dwóch Polaków nominowanych do Drużyny Roku

​EA Sports tradycyjnie już opublikowała nominacje stu piłkarzy do składu Team of The Year, czyli Drużyny Roku FIFA 23. Kanadyjczycy tym samym wyróżnili najlepszych piłkarzy ubiegłego roku. W tym gronie znalazło się dwóch reprezentantów Polski. Brakuje za to jednej wielkiej legendy futbolu.

Nominacja dużym wyróżnieniem

Nominacja do Drużyny Roku FIFA 23 jest bardzo prestiżowym wyróżnieniem. EA Sports każdego roku publikuje listę piłkarzy, którzy osiągali czołowe wyniki w swoich klubach czy reprezentacjach w ubiegłym roku kalendarzowym. W tym gronie zawsze znajdują się największe gwiazdy światowego futbolu. Ubiegłoroczna Drużyna Roku składała się z takich piłkarzy jak między innymi Robert Lewandowski, Kylian Mbappe czy Leo Messi (obaj PSG). W "jedenastce" nie zabrakło także Kevina de Bruyne z Manchesteru City.

Reklama

Teraz kanadyjskie studio po raz kolejny opublikowało listę aż stu piłkarzy, którzy według twórców serii "FIFA" wiedli prym w 2022 roku. W tym gronie znalazło się aż dwóch reprezentantów Polski. Którzy "Biało-Czerwoni" mają szansę być w najlepszej drużynie minionego roku? Czy w tym gronie są spore zaskoczenia?

Dwie gwiazdy z Polski w setce najlepszych

Polscy kibice po opublikowaniu listy przez "Elektroników" zaczęli błyskawicznie szukać swoich rodaków w tym gronie. Okazuje się, że nie było to bezpodstawne. Wśród stu piłkarzy znalazło się dwóch reprezentantów naszego kraju. Są to bardzo spodziewane nazwiska - Robert Lewandowski oraz Wojciech Szczęsny. Ten drugi miał doskonałą końcówkę roku i ze świetnej strony pokazał się podczas mundialu w Katarze, więc notowania zawodnika Juventusu mogły znacząco wzrosnąć.

Dziwić może brak Piotra Zielińskiego. Popularny "Zielu" jest czołowym zawodnikiem walczącego o mistrzostwo Włoch SSC Napoli. Pomocnik włoskiej drużyny niestety nie znalazł uznania. Wśród wyróżnionych są oczywiście największe gwiazdy futbolu z Kylianem Mbappe, Leo Messim czy Luką Modriciem na czele. Pierwszy raz od wielu lat brakuje natomiast słynnego Cristiano Ronaldo, który ma za sobą wręcz koszmarny rok, zakończony zerwaniem umowy z Manchesterem United.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 23 | EA Sports

Reklama