Reklama

Reklama

FIFA 23: EA szykuje dodatek z Ligą Mistrzów Kobiet

Studio EA Sports zaskakuje pozyskaniem nowych praw licencyjnych. Jeszcze w "FIFA 23" pojawią się nowe rozgrywki. Mowa o Lidze Mistrzów Kobiet. Jest jednak malutki haczyk.

Duża ekspozycja kobiet w "FIFA 23"

Studio EA Sports poświęciło bardzo dużo miejsca kobietom w "FIFA 23". Po raz pierwszy do gry zostały dodane dwie pełne ligi kobiece - angielska oraz francuska. Ponadto wiele meczów sędziują kobiety, a na okładce pojawiła się Sam Kerr - australijska piłkarka grająca na co dzień w londyńskiej Chelsea. Ponadto czołowe drużyny kobiece są w większości zeskanowane. Oznacza to, że wiele zawodniczek kobiecych zespołów posiada prawdziwe twarze, co niewątpliwie dodaje prestiżu.

Reklama

Piłka nożna w wydaniu damskim w ostatnich latach wzbiera na popularności. Dlatego też "Elektronicy" podążają za trendem i próbują wprowadzić jak najwięcej kobiecego futbolu. Teraz EA Sports zaimplementuje kolejne bardzo ważne rozgrywki kobiet. Jednak na ich debiut w grze będzie trzeba poczekać do początku przyszłego roku. Mowa o Lidze Mistrzów Kobiet. Ta pojawi się w "FIFA 23", choć w nieco okrojonym wydaniu.

W "FIFA 23" tylko faza pucharowa

Zakupienie praw do kobiecej Ligi Mistrzów jest sporym zaskoczeniem. Pomimo tego, że gra promuje bardzo mocno żeński futbol, jak wyżej wspominaliśmy, to nabycie tego typu praw ogłaszane zazwyczaj przed premierą gry. Ta nastąpiła 30 września, a dopiero teraz dowiedzieliśmy się o tym, że rozgrywki pojawią się w produkcji od kanadyjskiego studia. W pozyskaniu tej licencji jest jeden istotny szczegół. W produkcji nie pojawi się pełna Liga Mistrzów Kobiet, a tylko jej część.

Na początku 2023 pojawi się DLC z nowym trybem. Sęk w tym, iż będziemy mogli doświadczyć jedynie fazy pucharowej. Jednakże "Elektronicy" podpisali z UEFA wieloletnią umowę, więc można się spodziewać, że w projekcie pod nazwą "EA Sports FC" również będzie dostępny kobiecy futbol w europejskim wydaniu, lecz w pełnej wersji, a nie tak okrojonej, jak to będzie zaprezentowane na początku 2023 roku.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy