Reklama

Reklama

FIFA 23: Jest oficjalna zapowiedź trybu mundialowego!

Już za nieco ponad dwa tygodnie ruszają piłkarskie Mistrzostwa Świata w Katarze. Nieco wcześniej, bo już 9 listopada zobaczymy dodatek turniejowy do "FIFA 23". Czego będziemy mogli się spodziewać?

Oczekiwany tryb Mistrzostw Świata już wkrótce

Od wielu miesięcy wiadomo, że "FIFA 23" otrzyma dedykowany tryb z okazji nadchodzących Mistrzostw Świata w Katarze. Azjatycki turniej rozpocznie się 20 listopada, lecz darmowe rozszerzenie gry pojawi u posiadaczy "FIFA 23" o jedenaście dni wcześniej. Taka data była publikowana przez leakerów, a teraz została potwierdzona przez EA Sports.

Reklama

Co istotne, DLC będzie zawierało nie tylko męski, ale również i żeński turniej, co jest nowością w serii "FIFA". We wtorek pojawił się materiał zapowiadający tę aktualizację. Niestety “Elektronicy" ostudzili pewne oczekiwania i przekazali swoim fanom kilka dość niespodziewanie negatywnych informacji. Dotyczą one stadionów czy udziału w trybie FUT. Na kanadyjskie studio posypały się krytyczne komentarze. Czy były one słuszne?

Dwa oryginalne stadiony, okrojony tryb FUT

Licencjonowane stadiony to jeden z najważniejszych czynników, które budują otoczkę, atmosferę i sprawiają, że gracze mogą poczuć się jak w prawdziwym turnieju. EA Sports podało dość zaskakującą informację o tym, że zaledwie dwa oryginalne obiekty z Kataru pojawią się w dodatkowym trybie.

Oznacza to, że aż osiem stadionów będzie wygenerowana przez twórców, a co za tym idzie, mecze tam rozgrywane będą bardzo mocno okrojone z klimatu. Można tego doświadczyć podczas rozgrywania domowych spotkań Bayernu Monachium czy FC Barcelony, których stadiony różnią się od prawdziwych i jest to niestety dosyć mocno widoczne. Niestety dla fanów trybu FUT również nie mamy zbyt dobrych informacji.

11 listopada otrzymamy startową paczkę z zawodnikami, którzy będą...ograniczeni czasowo. Karty publikowane przez kanadyjskie studio będą wychodziły tylko na czas mundialu. Po zakończeniu turnieju niestety nie będziemy mogli z nich skorzystać w standardowym trybie FIFA Ultimate Team. To spory zawód dla tych, którzy oczekiwali na to, że karty zostaną przypisane do konta na stałe. Tryb zapowiada się jednak interesująco, choć wyżej wspomniane potknięcia na pewno będą miały wpływ na jego ocenę.

Najlepsze tematy

Reklama