Reklama

Reklama

FIFA 23: Którzy napastnicy są najlepsi w grze?

Mundial w Katarze zbliża się do końcowego rozstrzygnięcia. W grze zostały już tylko cztery drużyny. Chorwacja o brązowy medal zawalczy z reprezentacją Maroka, zaś Francja podejmie Argentynę w wielkim finale. Którzy napastnicy najlepiej ocenieni w "FIFA 23" nie zawiedli na światowym czempionacie?

Mundial weryfikacją dla napastników

Mistrzostwa Świata w Katarze są z całą pewnością turniejem napastników. To oni grają pierwsze skrzypce w drużynach, które daleko zaszły podczas tego turnieju. Leo Messi zdobył pięć goli i zanotował trzy asysty, Kylian Mbappe zdobył tyle samo goli, ale dwukrotnie asystował, a jego kolega z drużyny - Olivier Giroud może poszczycić się czterema trafieniami. Wydaje się nam, że to oczywiste, iż napastnicy odpowiedzialni są za strzelanie goli.

Reklama

Tak jednak nie zawsze jest na wielkich turniejach. Często gwiazdy formacji ofensywnych są bardzo dobrze pilnowane przez obrońców i strzelanie goli jest bardzo mocno utrudnione. Turniej w Katarze jednak przeczy takiemu scenariuszowi. Twórcy gry "FIFA 23" przyznając statystyki konkretnym zawodnikom, starali się oszacować najdokładniej aktualną dyspozycję poszczególnych piłkarzy.

Jak bardzo im to się udało na tle odbywającego się Mundialu? Poniżej przedstawimy statystyki najlepszych napastników w grze.

"Lewy" najlepszym napastnikiem

Listę otwiera Robert Lewandowski. Polak zaliczył słaby turniej, zdobywając tylko dwa gole na turnieju - przeciwko Arabii Saudyjskiej oraz Francji. EA Sports wyceniła poziom umiejętności Polaka na 91 punktów ze 100 możliwych (jeszcze żaden piłkarz nigdy nie otrzymał oceny ogólnej na poziomie 100). Kolejne miejsce zajmuje Kylian Mbappe (90 punktów).

O 24-letnim Francuzie wspominaliśmy w powyższych akapitach. Turniej w Katarze może on zaliczyć do bardzo udanych, a w niedzielę będzie miał szansę na zdobycie swojego drugiego Pucharu Świata. Podium zamyka Cristiano Ronaldo z taką samą notą, jak Mbappe. Portugalczyk niestety zaliczył słaby turniej, w dwóch meczach wchodząc z ławki. Łącznie zdobył tylko jedno trafienie. 

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 23

Reklama