Reklama

Reklama

​Znany piłkarz zabrał na mundial specjalny komputer... do grania w Fortnite

Jest jedna gra, która wśród światowej klasy piłkarzy cieszy się szczególnym uznaniem. To Fortnite. Na łamach ostatniego wywiadu z dziennikarzem Joshem Denzel bramkarz reprezentacji Anglii Jordan Pickford wyznał, że na Mundial w Katarze zabrał ze sobą... specjalny komputer. Wirtualna rozgrywka w Fortnite ma pomóc mu relaksować się w przerwach między meczami.

Fortnite wśród elitarnych piłkarzy to temat wiecznie żywy. Zamiłowania do popularnej produkcji od Epic Games nie ukrywa m.in. Antoine Griezmann, Neymar Jr., Zlatan Ibrahimovic, Harry Kane czy Mesut Oezil. Z tym ostatnim w przeszłości pojawiło się nawet sporo kontrowersji i niejasnych wątków.

Były reprezentant Niemiec miał nawet zaniedbywać swoje piłkarskie obowiązki i wymyślać niestworzone historie o swojej kontuzji, by móc w pełni poświęcać się wirtualnej rozgrywce w Fortnite. Swego czas zewsząd pojawiały się głosy, iż Oezil jest uzależniony od popularnego tytułu z gatunku battle royale.

Reklama

Oczywiście dla jednych piłkarzy Fortnite stanowi jedynie odskocznię, a dla innych pełnoprawne hobby. Są jeszcze tacy, którzy potrzebują zatopić się w kolorowym, bajkowym świecie gry, by się relaksować pomiędzy kolejnymi reprezentacyjnymi meczami na mundialu w Katarze.

Do tego ostatniego grona zalicza się bramkarz Anglii - Jordan Pickford. Piłkarz sam przyznał w ostatnim wywiadzie, że na obóz do Dohy zabrał ze sobą specjalnie przygotowany dla niego komputer, który pozwoli mu na regularne granie w Fortnite. Na filmie (8:04) zauważyć możemy obszerny bagaż zawodnika Evertonu. W środku ma znajdować się wydajny laptop do gier i duży monitor. Według Pickforda połączenie takiego sprzętu zapewni mu najwyższą wydajność i komfort rozgrywki.

Najwyraźniej sprzęt sprawuje się wyśmienicie, bowiem reprezentacja Anglii na mistrzostwach w Katarze straciła zaledwie dwa gole w czterech meczach, strzelając za to aż dwanaście. Prawdziwe wyzwanie dopiero jednak przed nimi. Już 10 grudnia o godzinie 20:00 wszyscy fani futbolu otrzymają hitowe starcie pomiędzy Anglią a Francją.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite | Jordan Pickford

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy