Reklama

Reklama

FIFA 23: Lewandowski wkrótce będzie do pozyskania za darmo?

Robert Lewandowski po zakończeniu minionego sezonu nie schodzi z ust kibiców w całej Europie. Jego próba podpisania kontraktu ze słynną FC Barceloną jest szeroko opisywana każdego dnia. Na przeszkodzie stoi jednak Bayern, który nie chce puścić łatwo Polaka. Wiele wskazuje na to, że Polak może być dostępny w nowej części gry FIFA zupełnie za darmo. O co dokładnie chodzi?

Transfer "Lewego" hitem letniego okienka?

Transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony to jeden z najgorętszych tematów wśród dziennikarzy sportowych z całego świata. Wiele gazet, portali informacyjnych i stacji telewizyjnych codziennie donoszą informacje na temat przejścia Polaka do drużyny "Dumy Katalonii". Polak ma jednak jeszcze ważny przez rok kontrakt z Bayernem Monachium i odejście może być bardzo trudną sztuką.

Jak na razie kapitan reprezentacji Polski jest w dość dużym konflikcie z mistrzami Niemiec. W relacji pomiędzy dwiema stronami jest impas i jak na razie przyszłość najlepszego strzelca w historii polskiej reprezentacji stoi pod znakiem zapytania. Jednak z kilku względów trudno wyobrazić sobie dalsze występy Polaka w barwach Bawarczyków. Lewandowski już kilkukrotnie wspomniał o tym, że jego droga z niemieckim klubem się rozchodzi i nic nie wskazuje na to, by miała się znów zejść.

Reklama

Powodem tego jest nieeleganckie zachowanie władz klubu wobec wybitnego strzelca. Mieli oni "na boku" negocjować z Erlingiem Haalandem - norweskim napastnikiem Borussii Dortmund, lecz z tych rozmów nic nie wyszło, a "Lewy" miał nie otrzymać propozycji przedłużenia kontraktu. Ostatecznie młody strzelec trafił do zespołu Manchesteru City, a na rozmowy z Polakiem było już za późno, gdyż ten poczuł się odrobinę oszukany przez swojego pracodawcę, w barwach którego spędził kilka świetnych lat.

Jego umowa wygasa za rok, więc dla Bayernu jest to ostatni moment na zarobek. Zatem jest ogromna szansa, że domowym stadionem Lewandowskiego już niebawem będzie legendarne Camp Nou w stolicy Katalonii. Nie wiadomo jednak, jak będzie ta sprawa wyglądała w grze FIFA 23. Wszystko będzie zależało od postępowania Bayernu Monachium.

Lewandowski za darmo w karierze?

Tryb kariery jest niewątpliwie najbardziej popularnym trybem offline w każdej odsłony serii FIFA. Rozgrywka ta z roku na rok jest coraz mocniej rozwijana. Prowadzi to do coraz większego realizmu w prowadzeniu klubu piłkarskiego. Regularnie twórcy udoskonalają negocjacje transferowe, zwiększają możliwości dotyczące zarządzania klubem. To do niedawna była "Pięta Achillesowa" tego trybu.

EA Sports niestety przez wiele lat zaniedbywało tryby offline, poświęcając się szczególnie tym sieciowym. To one pochłaniały najwięcej uwagi, głównie FIFA Ultimate Team. Powód tego był prosty - FUT jest bardzo dochodowym trybem i dlatego on był na celowniku "Elektroników". Teraz jednak nieco zmieniła się tendencja i tryb kariery stał się "oczkiem w głowie" twórców. Okazuje się, że sytuacja kontraktowa Lewandowskiego może spowodować bardzo ciekawą sytuację.

Otóż, jeśli Bayern jednak zatrzyma polskiego napastnika i nie dołączy on tego lata do słynnej Barcelony, to za rok wygaśnie mu umowa i odejdzie za darmo. Oznacza to, że w FIFIE 23 przed sezonem 23/24 będzie można pozyskać jednego z najlepszych napastników na świecie bez zapłaty odstępnego (oczywiście mowa o wirtualnych pieniądzach). Z pewnością taka sytuacja byłaby bardzo korzystna dla wielu graczy i z chęcią oni by korzystali "z usług" popularnego "Lewego".

Najlepsze tematy