Reklama

FIFA 23: Najlepsze młode gwiazdy futbolu w grze

​Najnowsza i zarazem ostatnia od EA Sports gra z serii "FIFA" jest jedną z najlepszych w historii. Oprócz bardzo dobrze ocenianej fizyki i gameplayu, produkcja zawiera wiele gwiazd młodego pokolenia w futbolu. Które ze wschodzących nazwisk nadają się najlepiej do trybu kariery? Spróbujemy to rozstrzygnąć w tym materiale.

Futbol młodzieżą stoi

W ostatnich latach w piłce nożnej objawiło się wiele młodych talentów, które szturmem podbijają światowy futbol i powoli decydują o jego kształcie. Co chwilę w mediach czytamy o boiskowych wyczynach Kyliana Mbappe, Erlinga Haalanda czy też Viniciusa Juniora.

Te postacie wyrastają na wielkie gwiazdy światowej piłki nożnej, pomimo ciągle młodego wieku. Starsze pokolenie geniuszów futbolu jak Cristiano Ronaldo czy Leo Messi powoli schodzą już z piłkarskiej sceny. Obaj sportowcy notują z sezonu na sezon coraz większy regres.

Reklama

Widać to też na przykładzie ocen w FIFA 22. Starsi zawodnicy są oceniani coraz niżej, a wywyższane są ratingi tych młodych, gniewnych atletów. Szczególnie Ronaldo otrzymał duży downgrade swoich statystyk po przejściu w styczniu do ligi arabskiej. Portugalski gwiazdor aktualnie może się pochwalić oceną na poziomie 88 punktów umiejętności. Którzy młodzi zawodnicy teraz będą wiedli prym w futbolu? O tym mogą nam powiedzieć noty z gry "FIFA 23".

Wielkie młode gwiazdy w grze

Wśród bramkarzy warto zwrócić uwagę na takich zawodników jak Gianluigi Donnarumma czy Aaron Ramsdale. Obaj zawodnicy od dłuższego znani są kibicom z Europy, pomimo tego, że nie skończyli jeszcze nawet 25. roku życia. Włoch broni barw PSG, a Ramsdale jest pierwszym bramkarzem Arsenalu, który pewnie kroczy po mistrzostwo Anglii.

Mundial w Katarze odkrył kilka utalentowanych nazwisk z obrony. Należy do nich Josko Gvardiol czy Theo Hernandez. Chorwat i Francuz pokazali się ze znakomitej strony na turnieju i obaj zawodnicy są bardzo przyszłościowymi zawodnikami do trybu kariery.

W zestawieniu pomocników nie może zabraknąć Eduardo Camavingi, Pedriego oraz Gaviego. Cała ta trójka świetnie rozwija się w grze od EA Sports. W formacji ofensywnej rządzą oczywiście Erling Haaland, Kylian Mbappe czy Vinicius Jr. Cała trójka jest postrachem ataku w swoich drużynach. Podsumowanie to pokazuje, że produkcja "Elektroników" zawiera wiele ciekawych nazwisk, które w trybie prowadzenia klubu świetnie nadają się do rozwoju i budowania dalszych umiejętności.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 23