Reklama

Reklama

FIFA 23: Odwzorowanie lat 30-tych w grze

​Piłka nożna na przestrzeni dziesiątek lat przeżywała ogromne metamorfozy. Niestety bardzo mało jest materiałów z rozgrywek futbolowych przed II wojną światową. Dlatego też kibice są zafascynowani tym etapem historii piłki nożnej. Jeden z twórców postanowił odtworzyć mecz sprzed wielu lat w grze "FIFA 23".

Kibice poszukują historii futbolu

Historyczne mecze piłki nożnej sprzed kilkudziesięciu lat od zawsze interesowały kibiców. Głównym powodem takiego zainteresowania jest bardzo ograniczona dostępność materiałów filmowych ze spotkań z lat 30-tych czy 40-tych. W tamtych czasach telewizja dopiero zaczynała grać swoje pierwsze skrzypce wśród mediów. Najpopularniejszym środkiem przekazu nadal było radio, więc głównie to relacje radiowych sprawozdawców były największym źródłem informacji o przedwojennej piłce nożnej.

Nie oznacza to jednak, że nie wykreowały się wówczas wielkie gwiazdy futbolu. Włoch Giuseppe Meazza (patron słynnego stadionu San Siro w Mediolanie) czy kontrowersyjny polski piłkarz przedwojennych czasów - Ernest Wilimowski, który potem w czasie wojny występował dla reprezentacji III Rzeszy.

Reklama

Mała dostępność do materiałów piłkarskich sprzed ponad 90-ciu lat intryguje kibiców. Jeden z twórców internetowych postanowił przemienić boisko w popularnej grze wideo "FIFA 23" na takie, które przypomina obiekt sprzed wielu lat. Sami zobaczcie, jak to wyszło.

Lata 30-te w "FIFA 23"!

Co należy zrobić, by stworzyć swego rodzaju wehikuł czasu w najnowszej i zarazem ostatniej części serii "FIFA" od Electronic Arts? Przede wszystkim należy znaleźć stadion, który przypomina obiekt sprzed kilkudziesięciu lat. W tej roli sprawdza się najlepiej Longville Stadium - to stadion wygenerowany przez twórców.

Następnie YouTuber zmienił kolorystykę i ogólny wygląd tego miejsca. Istotna też była zmiana ustawień murawy. Influencer dokonał jej znaczącego zniszczenia, dzięki odpowiednim ustawieniom, przez co można było zobaczyć trudne warunki boiskowe. Warto również dodać klasyczny wygląd piłki.

Wszystkie te działania pozwolą nam na upodobnienie atmosfery meczu piłkarskiego do tego, co widzieli nasi dziadkowie i pradziadkowie. Należy przyznać, że wygląda to całkiem nieźle i w ten sposób można w nietypowy sposób pobawić się najnowszą produkcją piłkarską od kanadyjskiego studia.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 23 | EA Sports

Reklama