Reklama

Reklama

FIFA 23: Znamy ocenę ogólną i statystyki karty Włodzimierza Smolarka!

​Włodzimierz Smolarek otrzymał swoją kartę w FIFA Ultimate Team 23. Polak został wyróżniony w serii "Bohaterowie". Teraz dowiedzieliśmy się, jakimi statystykami został obdarzony polski napastnik, którego popularność była największa w latach 80-tych.

Obecność Włodzimierza Smolarka ogromnym zaskoczeniem

Wielu kibiców bardzo mocno zaskoczyło się decyzją EA Sports o przyznaniu karty "Bohatera" w FIF-ie 23 polskiemu napastnikowi. Już dawno pojawiały się tego typu przecieki, lecz spekulacje dotyczyły syna Włodzimierza - Euzebiusza Smolarka, który był bohaterem reprezentacji Polski za czasów selekcjonera Leo Beenhakkera. Okazało się jednak, że to były zawodnik między innymi Widzewa Łódź oraz Eintrachtu Frankfurt otrzyma swoją kartę w FIFA Ultimate Team.

Reklama

Znalazł się on w bardzo doborowym gronie. Wśród innych bohaterów możemy ujrzeć tak znakomite gwiazdy futbolu jak Ricardo Carvalho, Yaya Toure, Diego Forlan czy Javier Mascherano. To pokazuje, jak wielkim prestiżem jest otrzymanie karty "Bohatera" FIFA 23. Dodatkowo smaczku dodaje fakt, że EA Sports z tego powodu nawiązało współpracę z Marvelem i rysunki piłkarzy na kartach są w ścisłym nawiązaniu ze światem superbohaterów tejże wytwórni.

Nie musieliśmy jednak długo czekać na to, by dowiedzieć się, jakimi statystykami dokładnie będzie operował polski medalista Mistrzostw Świata z 1982 roku. Te mogą budzić zachwyt i wielki szacunek.

Polak jednym z najlepszych

Kanadyjskie studio umiejscowiło Smolarka na pozycji napastnika. Ocena ogólna tej karty będzie wynosiła aż 88 punktów, co jest bardzo wysokim ratingiem. Smolarek został doceniony za bardzo szybkie poruszanie się na boisku, dlatego też jego tempo będzie wynosiło aż 94 punkty.

Odrobinę niżej wyceniony jest drybling legendy polskiego futbolu, gdyż są to "zaledwie" 92 pkt. Fizyczność oraz podania również będą stały na bardzo wysokim poziomie (odpowiednio - 85 i 82 punkty). Wielu wyrażało obawy, czy polski zawodnik będzie grywalną kartą w FIFA 23 i czy gracze będą z niej chętnie korzystali.

Okazuje się jednak, że nie powinno być z tym większych problemów. Karta Polaka wydaje się być bardzo atrakcyjna i jej usadowienie na wirtualnym boisku powinno przynosić duże korzyści. Włodzimierz Smolarek w grze powinien strzelać równie dużo goli, jak było to przed laty na tych prawdziwych boiskach.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 23 | EA Sports