Reklama

Reklama

Fortnite: Dochód z gry będzie przekazany na pomoc Ukrainie

​Epic Games Inc. poinformował, że cały dochód związany z grą Fortnite zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Akcja potrwa od 20 marca do 4 kwietnia. Swoją pomoc zadeklarował także Microsoft.

Branża gamingowa po raz kolejny pokazuje, że potrafi stanąć na wysokości zadania i zjednoczyć się w obliczu zła, które dzieje się za naszą wschodnią granicą. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę wiele firm zajmujących się tworzeniem gier albo przekazywało konkretne kwoty na pomoc humanitarną, albo organizowało akcje, w ramach których dochód ze swoich gier przekazywali na cele charytatywne i akcje związane z pomocą poszkodowanej ludności Ukrainy.

Reklama

Wśród darczyńców nie zabrakło także naszych rodzimych firm. CD Projekt RED jako pierwsze przekazało pokaźną sumę, a zaraz potem 11 Bit Studios przekazało dochód z This War of Mine.

Gest Epic Games i Microsoftu jest o tyle ważny, że właśnie ruszył kolejny sezon Fortnite. Firmy spodziewają się więc bardzo dużego zainteresowania fanów i osób, które po raz pierwszy będą chciały spróbować swoich sił w tej online’owej strzelance. Liczba dodatków i skórek, które pojawiają się wraz z każdym nowym sezonem, jest bardzo imponująca, a nowości na pewno mocno podkręcą sprzedaż. Miejmy nadzieję, że akcja odbije się bardzo szerokim echem i do gry dołączą osoby, które nigdy wcześniej nie interesowały się Fortnite.

Wicepremier Ukrainy wzywa branżę gamingową do bojkotu Rosji

Na początku marca wicepremier Ukrainy Mykhailo Fedorov zwrócił się do szeroko pojętej branży gamingowej - w tym firm zajmujących się e-sportem - o to, by wycofały się z rynku rosyjskiego i białoruskiego. W swoim poście oznaczył nawet Xbox i Sony. Obie firmy zaprzestały swojej działalności na rynku rosyjskim.

Gesty solidarności z Ukrainą są bardzo ważne. Nie wspominając już o realnej pomocy, jaka z nich płynie. Miliony dolarów, które przekazuje branża gamingowa to kropla w morzu potrzeb, ale na pewno przyczynia się do poprawy losu zaatakowanej ludności.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy