Reklama

Reklama

​Fortnite i jego popularność. Ile gra osób? Licznik graczy

Rok 2017 na dobre odwrócił losy branży gier wideo, a przede wszystkim na nowo zdefiniował gatunek battle royale. Wszystko za sprawą gry Fortnite, która podbiła serca ogromnej rzeszy graczy. Jak sytuacja z popularnością Fortnite wygląda po pięciu latach? Ile graczy pochłania się w rozgrywce?

Już na samym wstępie warto zaznaczyć, że Fortnite znajduje się na wąskiej liście najpopularniejszych gier na świecie. Stan ten utrzymuje się od pięciu lat i nic nie wskazuje na to, by w tej materii miało dojść do jakichś zmian.

Oczywiście na rynku mamy także takie produkcje jak: PUBG: Battlegrounds, Apex Legends czy Call of Duty: Warzone - wszystkie tytuły również osadzone zostały w gatunku battle royale. Zdaje się jednak, że żadna z wyżej wymienionych produkcji nie jest w stanie dogonić Fortnite w kwestii grywalności.

Reklama

Fortnite. Liczba graczy i popularność

Pewnie często zastanawiacie się, jaką tak naprawdę popularnością cieszy się Fortnite. Na przykład na platformie Steam bezproblemowo możemy sprawdzić liczbę aktywnych, zalogowanych graczy w dowolnej grze funkcjonującej w tym serwisie.

Niestety deweloperzy z Epic Games, w odróżnieniu od Valve, nie dzielą się takimi informacjami, więc w stu procentach precyzyjna metoda do weryfikacji liczby graczy w Fortnite nie istnieje.

Z pomocą jednak przychodzi zewnętrzny serwis PlayerCounter, dzięki któremu w dużym przybliżeniu możemy sprawdzić liczbę zalogowanych w grze osób. Według tego portalu Fortnite każdego dnia przyciąga miliony, a licznik jednocześnie grających oscyluje w granicach od 2,8 do nawet przeszło 4 mln.

Jeśli chodzi o całą populację graczy, to wiadomo, że w 2021 roku szlagierowa produkcja od Epic Games posiadała ponad 400 mln założonych kont. Pewne jest, że liczba ta z biegiem czasu wzrosła, niemniej tak jak już wspomnieliśmy, twórcy niechętnie dzielą się takimi informacji z opinią publiczną.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy