Reklama

Reklama

Fortnite. Jak używać sprintu? Jak włączyć sprint w grze?

​Sezon 2 Rozdział 3: Rebelia jest już dostępny w grze Fortnite. Twórcy tej produkcji pokusili się o zaimplementowanie i dodanie wielu nowości, które sukcesywnie przyjdzie odkrywać oraz poznawać fanom gry. Szczególnie interesującą mechaniką wydaje się sprint. Jak włączyć sprint i jak go używać?

Przełomem jeśli chodzi o popularną strzelankę z gatunku battle royale jest wyłączenie budowania. Ten element był nieodłącznie związany i silnie kojarzony z grą Fortnite. W zasadzie od samej premiery (czyli roku 2017), tytuł ten opierał się na budowaniu i determinował poziom gracza w uwzględnieniu umiejętności tworzenia konstrukcji na bitewnych polach.

Epic Games, jak to ma w zwyczaju, wraz z premierą nowego sezonu postanowił dodać do rozgrywki wiele skórek możliwych do zdobycia. Wśród nich m.in. Doktor Strange oraz Prowler. Co z broniami i elementami związanymi z mechaniką? Oczywiście w tym aspekcie również gracze doczekali się rewolucji. Pojawiło się kilka nowych przedmiotów (m.in. pług do montowania na pojazdach, palnik naprawczy, a także bojowy pistolet maszynowy i karabin Napastnik).

Reklama

Na szczególną uwagę zasługują jeszcze nowe mechaniki, które w pewien sposób rewolucjonizują całą rozgrywkę. Deweloperzy pokusili się o dodanie wspinaczki, możliwości uderzania barkiem oraz... sprint, który umożliwia szybsze poruszanie się.

Fortnite: Co to jest sprint? Jak włączyć sprint?

Taktyczny sprint to nowa mechanika w grze Fortnite. Umożliwia szybsze poruszanie się względem standardowego, znanego do tej pory ruchu postaci. Utrzymanie sprintu nie jest jednak możliwe przez cały czas. Nasz bieg ograniczony jest specjalnym sprintomierzem, który pokazuje, kiedy nasz bohater zwolni.

Sprint to w głównej mierze taktyczna umiejętność, którą należy używać w odpowiednich i właściwych w zależności od sytuacji momentach. Jak włączyć sprint?

  1. Przechodzimy do Menu i wybieramy "Ustawienia"
  2. Następnie wchodzimy w zakładkę Ustawień klawiatury, bądź Kontrolera bezprzewodowego (w zależności na czym gramy)
  3. Teraz należy przypisać Sprint do konkretnego klawisza na klawiaturze bądź upewnić się, że opcja Sprint / Auto Sprint jest włączona na kontrolerze.
  4. Wracamy do rozgrywki i testujemy działanie Sprintu

Na zdjęciach poniżej znajduje się umiejscowienie sprintu w opcjach:

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy