Reklama

​Fortnite po raz kolejny łączy się ze światem Dragon Ball. Zapowiada się hit

Deweloperzy z Epic Games dwoją się i troją, by urozmaicić gameplay w najpopularniejszej grze z gatunku battle royale. Tym razem do świata Fortnite po raz kolejny trafia zawartość związana z popularną mangą Dragon Ball.

Ta współpraca to gwarant sukcesu?

Po raz pierwszy Fortnite połączył się z uniwersum Dragon Balla w sierpniu bieżącego roku. Do gry wówczas trafiło sporo przedmiotów kosmetycznych w postaci skinów Son Goku, Vegety, Bulma, Beerusa. Oprócz tego rozgrywka wzbogacona została tematycznymi zadaniami, tablicami konfrontacji w stylu mangi i kilkoma nowymi mocami przydatnymi w walce.

Już wtedy mówiło się o tym, że może być to największa dotychczasowa współpraca zrealizowana przez Epic Games i wdrożona do świata Fortnite. Gracze ochoczo korzystali ze wszystkiego co związane z Dragon Ballem. Nic więc dziwnego, że te dwa światy połączą się... po raz kolejny.

Reklama

Wraz z aktualizacją sygnowaną numerem 23.30 do Fortnite przywędrowali nowi bohaterowi, tym razem z filmu Dragon Ball Super: SUPER HERO. Mowa oczywiście o Son Gohan i Piccolo. Współpraca oznacza powrót ofensywnej mocy Kamehameha, która ponownie zasieje spustoszenie w szykach wrogów, a także rozgrywka ubogacona zostaje wspomagaczem mobilności, czyli Kinto (Koziołkujący Obłok). Wspomniane wyżej przedmioty będą spadać z nieba w specjalnych kapsułach i pozostaną z graczami aż do kolejnej aktualizacji 23.40.

Z całą pewnością zacieśnienie węższej współpracy z kultowym anime przysłuży się do wzrostu popularności Fortnite. Już przy okazji poprzedniego połączenia światów pisaliśmy na łamach serwisu, że Dragon Ball okazał się prawdziwym hitem i idealnie wkomponował się w gusta graczy popularnej battle royale’owej produkcji.

Dragon Ball Super: SUPER HERO to animowany przygodowy film fantasy z 2022 roku, który wyreżyserowany został przez Tetsuro Kodamę. Produkcja stanowi dwudziesty z kolei film z uniwersum Dragon Ball i pierwszy opracowany i stworzony z użyciem animacji 3D.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite | Dragon Ball