Reklama

Fortnite z kolejnym imponującym rekordem. W sobotę padła kolejna bariera!

Fortnite OG to prawdziwy hit ostatnich dni na rynku gier wideo. Cofnięcie się do dawnych sezonów Fortnite’a spowodowało ogromny napływ graczy. Wynika to prawdopodobnie w dużej mierze z sentymentu do lokacji czy przedmiotów, które zniknęły już lata temu. Teraz gra od Epic Games zanotowała kolejny nieprawdopodobny rekord.

Fortnite OG zrobił ogromną furorę

3 listopada zadebiutował nowy sezon Fortnite’a. Sezon nazwany "OG" jest swego rodzaju powrotem do przeszłości. Deweloperzy z Epic Games zdecydowali się na przywrócenie wielu legendarnych już lokacji do gry. Wielu z tych miejsc nie było w grze od czterech czy nawet pięciu lat. Teraz one wróciły na mapę, co spotkało się z gigantycznym entuzjazmem wśród fanów. Dowodzą temu śrubowane co chwilę statystyki. W sobotę informowaliśmy o rekordowej liczbie graczy jednocześnie na serwerach.

Reklama

W nocy z piątku na sobotę polskiego czasu, w Fortnite: Battle Royale znajdowało się w szczytowym momencie prawie 6 milionów graczy. Jest to absolutny rekord w historii Fortnite’a i coś, czego mało kto mógł się spodziewać. Teraz leaker znany w mediach społecznościowych pod pseudonimem "shiina" opublikował informację o liczbie graczy, która pojawiła się w grze w sobotę. Jest to więcej niż liczy populacja Polski. Statystyki te wręcz powalają na kolana.

Dziesiątki milionów graczy w Fortnite!

Twórca regularnie publikuje posty w tematyce Fortnite’a. Wielokrotnie jego przecieki potwierdzały się później w rzeczywistości. Dlatego też wpisy influencera tworzącego głównie na platformie X.com (dawniej Twitter), należy traktować jako coś, co jest prawdziwe. Tym razem "shiina" podał, że aż 44,7 mln graczy zalogowało się do gry w sobotę. To absolutnie rekordowe liczby.

Takie statystyki i zainteresowanie ze strony graczy zdecydowanie przerosły oczekiwania kogokolwiek i nikt nie spodziewał się, że powrót do mapy sprzed kilku lat wzbudzi aż tak wielkie poruszenie w społeczności Fortnite’a. Ruch ten widoczny jest również u streamerów, którzy podczas transmitowania najbardziej znanego dzieła Epic Games ostatnich lat, mają większe liczby w porównaniu do ostatnich miesięcy.

Nie wiadomo dokładnie, jak długo potrwa sezon Fortnite OG, ale jak widać, zainteresowanie tą kampanią jest ogromne i Epic Games zapewne ma twardy orzech do zgryzienia, czy warto coś zmieniać w obecnym gameplayu.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite | Epic Games
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy